Країни Азії потопають у смітті [ Редагувати ]
Азія потопає в смітті. Через тонни непотребу з Європи, США та Канади країнам Сходу загрожує катастрофа. Чи є способи врегулювати проблему - далі в сюжеті.
Справжня дипломатична сутичка точиться між Філіппінами та Канадою. А виною всьому сміття. Пластик та інші відходи переповнюють порти Філіппін. Президент країни Родріґо Дутерте навіть погрожував Оттаві війною. Після тривалих суперечок канадське сміття все ж вирушило додому. 31 травня з Філіппін вивезли понад тисячу тонн суховантажу. Усі витрати на транспортування Канада взяла на себе.
"Торгівля відходами - це неприйнятна практика, яка порушує права людини. Прикро, що більшість країн саме в такий спосіб позбуваються непотребу, який не можуть утилізувати самотужки", - говорить Лео Герреро, керівник "грінпісу" на Філіпінах.
Сміттєва проблема стосується багатьох країн Сходу. Від 1988 до 2016 Китай прийняв 68 тонн пластикового непотребу зі США, Японії та Великої Британії. Однак торік Пекін заборонив "сміттєвий імпорт", і західні держави вимушені були шукати нові шляхи збуту. Один із них простягається до Малайзії.
"Ми тут, щоб закликати розвинені країни переглянути свою політику щодо пластикових відходів і припинити відвантажувати сміття на території країни, що розвиваються. Якщо непотріб вирушить до Малайзії, ми повернемо його назад", - говорить Яо Бі Інь, міністр із питань енергетики, технологій, науки, довкілля та зміни клімату в Малайзії.
Сміттєва війна привернула увагу світової спільноти. Екологи закликають ратифікувати Базельську конвенцію ООН, що врегульовує транзит та утилізацію небезпечних відходів. 12 травня в Женеві 187 держав підписали пакт про боротьбу з пластиковими відходами, що фактично є додатком до конвенції. Основна мета документу - зменшити кількість пластику, що потрапляє до океану. За підрахунками експертів, щорічно в моря та океани викидають понад 8 тонн пластику. Наразі ця проблема залишається гострою не тільки для країн сходу, а й для всієї планети.