День прапору: як в Україні відзначають державне свято [ Редагувати ]
Вшановували Державний прапор сьогодні по всій Україні. Де і як святкували - дивіться у наступному матеріалі.
У Запоріжжі на Хортиці синьо-жовтий стяг підняли на кургані біля музею запорозького козацтва. Це один з найвищих флагштоків в Україні - 90 метрів над рівнем Дніпра.
Право здійняти прапор надали командирам 55-ї окремої артбригади та ще кільком учасникам бойових дій на Донбасі. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто загинув за цей прапор і за незалежність.
"Прапор України - це символ, який об'єднує всю державу, всю країну. Його підіймають під час перемог наші спортсмени, з ним ідуть у бій наші бійці", - наголосив Вадим Мартаков, житель Запоріжжя.
"Прапор - це вже наша новітня історія. Це захист нашої державності, нашої культури, нашої віри, нашого народу", - зазначив Андрій Фоменко, капелан 55-ї окремої артилерійської бригади "Запорозька Січ" ЗСУ.
Синьо-жовтим кольорами сьогодні засяяло і місто Дніпро. Більше 300 стягів замайоріли у вікнах міської ради.
Сотні знамен заполонили сьогодні і Золотоношу на Черкащині. Їх на центральну площу міста винесли військові. Як нагадування, що ми святкуємо в час, коли на Донбасі триває війна за вільну та неподільну Україну. Жителі міста також вбралися в одяг синьо-жовтих кольорів та вишиванки. На площі розгорнули п'ятиметровий стяг і запалили димові шашки кольору прапора.
"Ми не забуваємо про своє коріння, про свої звичаї і традиції, тому що ми Україна, ми єдині і наша сила в тому, що ми бережемо ці традиції. І сьогодні нам це вдалося", - говорить Вікторія Лелека, жителька Золотоноші.
У Харкові День прапора святкували флеш-мобом. Біля пам'ятника Незалежності з великих літер склали вислів: "Харківщина вітає з Днем прапора".
"День прапора і День міста за правом сьогодні відзначаємо в один день. Тому що багато харків'ян - і військових, і волонтерів, і діячів культури і спортсменів, і науковців, і промисловців, хліборобів і медиків своїм трудом прославляли велич українського прапора. І в найтяжчі часи саме Харків довів, що він вартий того, щоб жити під синьо-жовтим стягом. Тому сьогодні ми як завжди зустрічаємося з усіма, адже це свято об'єднуюче - воно надихає, та сповнює сил. Сповнює нас гордості за свою країну і надихає нас на нові зрушення, на нові перемоги", - зазначила Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації.
"Це не просто прапор, це прапор, за який проливали кров наші хлопці на сході, які боронять там нашу державу, наше мирне небо, за наших дітей, за наших батьків, за наших рідних", - наголосила Ярина Чаговець, жителька Харкова.
Спортсмени прийшли зі своїми нагородами. Кажуть, відчувають гордість за країну, коли піднімається синьо-жовтий стяг.
"Я чувствую гордость за себя, за свою страну, показав свой результат, я представляю Украину среди других стран, показывая это тем, что Украина тоже достойно выступает на соревнованиях", - наголосила Тетяна Євмінова, жителька Харкова.
Флеш-мобом вшановували державний стяг і в Івано-Франківську. Сотні містян на площі перед міською радою вишикувалися з аркушами паперу - блакитного та жовтого кольорів аби утворити живий прапор.
"Я впевнений, що у нас прекрасне майбутнє, що ми будемо прекрасною, сильною потужною і заможною країною. І щоб про це пам'ятали всі", - наголосив Іван Шовковий, житель Івано-Франківська.
Степан Волковецький - один із тих, хто цього дня 28 років тому з групою народних депутатів вперше вніс синьо-жовтий український прапор у сесійну залу Верховної Ради. Відтоді, каже, щороку вивішує стяг у своєму вікні.
"Моє побажання щоб ми наші громадяни жителі Івано-Франківська на день прапора встановлювали в себе в квартирі у вікні синьо-жовтий прапор. Для мене, синьо-жовтий прапор - символ моєї національної гідності", - зазначив Степан Волковецький, народний депутат першого скликання, житель Івано-Франківська.
Синьо-жовтий прапор для українців за останні 5 років він став справжнім символом Незалежності та незламності нашої держави.