Регулятор США не дозволив Neuralink тестувати мозковий чип на людях [ Редагувати ]

Управління контролю якості продуктів і лікарських препаратів (FDA) США не дозволило компанії Neuralink проводити тести інвазивного інтерфейсу (мікрочипа, який вживляється у мозок людини для управління зовнішніми пристроями силою думки) на людях.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на сімох чинних і колишніх співробітників Neuralink.
Запит щодо дозволу таких досліджень компанія, контрольована Ілоном Маском, зробила на початку 2022 року. Сама компанія ніколи не повідомляла про спроби отримати такий дозвіл.
За словами співрозмовників агентства, які побажали не розкривати своїх імен, регулятор назвав одразу кілька причин відмови. Основні побоювання FDA були пов'язані з безпекою літієвої батареї пристрою, можливою міграцією крихітних дротів імплантату в інші області мозку і питанням, чи можна видалити пристрій без пошкодження мозкової тканини.
З моменту відмови FDA пройшов уже рік, але Neuralink досі намагається доопрацювати свою технологію, щоб вона не викликала претензій у регулятора. На думку співрозмовників Reuters, найближчим часом зробити це не вдасться.
Ще у листопаді 2022 року Ілон Маск заявив, що його компанія готується до тестів чипа на людях, а розпочатися вони мають нібито вже цієї весни. При цьому Маск стверджував, що більшість документів, необхідних для отримання схвалення FDA, вже готова.
У FDA відмовилися коментувати інформацію про заявку Neuralink, пославшись на необхідність дотримуватися комерційної таємниці. Ані Маск, ані Neuralink не відповіли на запити Reuters.
Ілон Маск заснував стартап Neuralink у 2017 році, вклавши в нього понад $100 млн. Компанія займається створенням інтерфейсу для зв'язку мозку та комп'ютера. Маск заявляє, що його головна мета - усунути наслідки травм головного та спинного мозку, та за допомогою спеціального чипа повернути людям втрачені здібності.
У квітні 2021 року Neuralink заявила, що навчила мавпу грати у відеогру силою думки. Пресслужба компанії опублікувала відео, на якому примат з мозковим імплантом за допомогою силою думки керує курсором на екрані монітора та грає у "Понг".