росія перебазувала ракетний комплекс "Бал" до кордону з Україною: яку загрозу він може нести [ Редагувати ]

росія перебазувала ракетний комплекс "Бал" до кордону з Україною на півночі. Цю інформацію підтвердили у Повітряних силах. Чи пов'язана зміна локації ворожого дивізіону з дефіцитом крилатих та балістичних ракет у росіян? І яку небезпеку він може становити для жителів низки регіонів - з'ясовував Даніїл Снісар.
Ворогу дедалі складніше воювати з нашою системою ППО. Влучань стає менше, як і кількості ракет в арсеналі терористів. З їхнім виробництвом на болотах не встигають. Тож, у хід іде усе наявне озброєння.
Серед такого - російський береговий мобільний ракетний комплекс "Бал". Це відносно нова система, яку збройні сили рф прийняли на озброєння у 2008 році.
Юрій Ігнат, речник командування Повітряних Сил України:
Це збільшення засобів ураження з північного напрямку. Є відчутний дефіцит крилатих ракет - це високоточної зброї, яку противник використовує проти України, зокрема при атаках міста Київ. Таким чином, ці ракети зможуть посилити ракетний потенціал ворога.
Про те, що дивізіон цього ПКРК окупанти перекинули до наших північних кордонів, заявили у центрі національного супротиву. Країна-терористка раніше вже обстрілювала українські міста на сході з цього комплексу.
Юрій Ігнат, речник командування Повітряних Сил України:
Комплекс "БАЛ" теж застосовувася для атак по Одещині. Кілька таких пусків зафіксовано. І навіть були ураження їх наше ППО. Що являє собою ракета цього комплексу - ракета Х-35.
Вони призначені для знищення надводних цілей. Наприклад, кораблів. Ці ракети летять на малій висоті, з дозвуковою швидкістю. Бойова частина - відносно невелика, 145 кілограмів. Тоді, як, наприклад у "Калібрі" - майже півтонни.
Валерій Романенко, авіаексперт, провідний науковий співробітник державного музею авіації:
Тут по радіоконтрастних цілях, які добре працюють на морі, бо відбиття від води і металевого корабля - різне. Там є контраст. А от над поверхнею, чи при ударах по містах - радіоконтрастні обʼєкти виділити дуже важко. Тому точність цих ракет буде мінімальна. І це скажімо, прямо, зброя терористів.
А ще у ракети цього типу є модифікація, яка дозволяє збільшити дальність польоту. Це якщо вірити заявам росіян.
Юрій Ігнат, речник командування Повітряних Сил України:
Є її модифікація, з приставкою "У". Де збільшені можливості цієї ракети, щодо дальності ураження. Якщо та 260 кілометрів. То противник заявляє, що збільшений радіус цієї ракети до 500.
Враховуючи місцерозташування, не важко підрахувати, що основною ціллю цього РК може стати саме столичний регіон. У зоні ураження ще шість областей - Житомирська, Полтавська, Харківська, Сумська та Чернігівська.
Валерій Романенко, авіаексперт, провідний науковий співробітник державного музею авіації:
І самий неприємний момент цих ракет, що комплекс включає в себе 4 пускові установки - кожна має 8 ракет. І от, уявіть собі - залповий пуск цих ракет. Пуск з північного чи південного напрямку надлітають - там 32 ракети, одночасно по одному обʼєкту.
А збиття на низьких висотах - збільшує ризики небезпеки вже на землі - при вибуху і падінні уламків. Перенавантаження нашої протиповітряної оборони - задача противника. Хоча і не єдина.
Валерій Романенко, авіаексперт, провідний науковий співробітник державного музею авіації:
Наприклад, зараз іде наступ наших військ. І нам треба зенітно-ракетні комплекси перекидати ближче до лінії фронту, для того, щоб підтримувати наші війська під час наступу. А якщо вони посилюють обстріли Києва, інших великих міст - це означає, що ми не можемо звідти прибрати зенітно-ракетні комплекси.