Мобілізація засуджених: голова партії "Слуга народу" розповіла, кому не дадуть зброю (відео) [ Редагувати ]

Верховна Рада 4 квітня у першому читанні підтримала законопроєкт про можливість добровільної мобілізації засуджених. Щоправда, стати до захисту Батьківщини зможуть далеко не всі охочі, які перебувають за ґратами.
Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповіла голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.
"Сьогодні немає популярних рішень, які б подобалися всім, тому мобілізація засуджених підпадає під категорію не дуже популярних рішень. Такі норми закону дискуються навіть у сесійній залі. Зараз, коли законопроєкт пройшов перше читання і готується до другого, ми не виключаємо, що будуть певні правки, які будуть розглядатися і правоохоронним комітетом і вже потім будуть голосуватися в сесійній залі...
Законопроєкт передбачає, що засуджені можуть виявити бажання своє, якщо вони підпадають під низку категорій, перш за все вони будуть проходити медичний огляд. Двічі такий огляд буде відбуватися. Перший раз безпосередньо в місці, де вони відбуваються таке покарання, а другий раз при проходженні ВЛК.
Всі засуджені, які виявили бажання бути мобілізованими, і захищати країну, вони також обов'язково будуть проходити психологічну експертизу, обов'язково потрібна буде згода командира військової частини.
І після того, як будуть зібрані всі необхідні документи, це і заява засудженого, і згода військової частини, і всі медичні довідки, після цього суд буде розглядати рішення такого засудженого, і буде приймати відповідне рішення про те, чи може така людина підписати контракт і бути умовно-достроково звільненою.
Звичайно будуть винятки. Не зможуть підписати контракт і бути мобілізованими люди, які скоїли злочини проти основ національної безпеки, колаборанти, які здійснили вбивства, інші тяжкі злочини, як сексуальне насильство тощо.
Ми розуміємо, що за такими засудженими, які будуть проходити службу, потрібно буде здійснювати певний адміністративний нагляд, його будуть здійснювати командири таких частин, такі засуджені будуть знаходитись на спеціальному військовому обліку. Підвищується кримінальна відповідальність, якщо такий засуджений вже підписав контракт, але вирішив піти з поля бою.
Всі засуджені будуть служити в окремих спецпідрозділах, або в окремих військових частинах, вони не будуть знаходитись всі разом з нашими військовослужбовцями", - розповіла Олена Шуляк.