Річниця університету нафти і газу: як ІФНТУНГ відновили після обстрілу [ Редагувати ]
Івано-Франківському національному технічному університету нафти і газу - п'ятдесят сім! Цьогоріч свій день народження головний виш нафтогазового профілю України відзначає в непрості часи. Три місяці тому по ньому влучила російська ракета. Попри масштабні ураження, університет зміг не просто вчасно розпочати навчальний процес, а й практично повністю відновити приміщення. Колектив та студенти називають це другим народженням їхнього вишу. Можливим таке стало завдяки допомозі партнерів та меценатів. Як освітяни відзначали подвійне свято - дивіться далі.
Цифра 1771 рік стала для України основною, напевне, цифрою в її нафтогазовому профілю. Це двісті п'ятдесят три роки тому. Вдумайтеся, це більше чверті тисячоліття.
У День університету нафти і газу в одній з найбільших аудиторій вишу зібралися студенти, викладачі й колишні випускники. Лекцію читає сам ректор. Її тема особлива - історія розвитку української нафтогазової промисловості. Говорить і про становлення закладу.
У 1960 році фактично було прийнято рішення, при збільшенні таких вже суттєвих видобутків нафти і газу, створити в Івано-Франківську філіал Львівського політехнічного інституту. І цей філіал був створений.
На базі філіалу і заснували спершу інститут, а згодом - університет нафти і газу. Потому минуло 57 років, заклад став одним із головних вишів країни для підготовки фахівців з нафтогазової та енергетичної галузей. У великій університетській родині вже понад 60 тисяч випускників та сім тисяч студентів.
Олег Приплоцький, студент першого курсу Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу:
Я обрав цей університет, бо чув багато хороших відгуків про нього, і чув, що тут гарно можна навчитися.
На відкриту лекцію до ректора завітали всім першим курсом. Будівлю цього корпусу сильно пошкодив ракетний обстріл. Після ремонту сьогодні тут перший захід.
Неля Приймачук, студентка першого курсу Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу:
Мені дуже подобається аудиторія. Знаєте, заходжу в аудиторію і це як у фільмах. Дуже гарно і дуже сучасний ремонт.
Росіяни вдарили по Івано-Франківському національному університету двадцять другого червня. Ракета влучила в один із корпусів, уламками пошкодило ще тринадцять. Після прильоту територія вишу нагадувала зону прямих бойових дій.
Розбирати завали та готуватися до ремонту в навчальному закладі розпочали вже наступного дня після атаки. Процес відновлення очолив основний партнер університету - Група Нафтогаз.
Олексій Чернишов, голова правління НАК "Нафтогаз України":
Ми одразу запропонували свою допомогу та підтримку. Нашою метою було вчасно розпочати новий навчальний рік. Зважаючи на серйозність пошкоджень, це було нелегко, але нам вдалося. Приклад відновлення університету нафти і газу ще раз доводить, що разом все можливо. Наша сила - в єдності!
За неповних три місяці в університеті відремонтували дванадцять будівель. Встановили п'ять тисяч квадратних метрів енергозберігальних склопакетів, близько тисячі металочерепиці та постелили сім тисяч квадратних метрів асфальту.
І це було в рекордні терміни зроблено, ми всі спішили до першого вересня, щоб студенти прийшли й не відчули цих наслідків..
І першого вересня в університеті справді розпочалося навчання. Одночасно у виші продовжили відновлювальні роботи, в основному - вже внутрішні. Зокрема, у першому корпусі - він найбільший у закладі.
Леонід Заміховський, завідувач кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем ІФНТУНГ:
Коли сталася ця біда, був зруйнований повністю перший корпус - вибиті всі вікна, з аудиторій вибуховою хвилею винесене все обладнання.
Але вже за 3 місяці після ракетної атаки, у День університету, перший корпус знову відчинив свої двері.
Ми зараз у фоє. Стеля, освітлення, вхідна група, дверна, поруч дві вхідні групи по крилах корпусів - це все зроблено буквально за останній місяць.
Відновили та модернізували за цей час і одну з найбільших лекційних аудиторій.
Леонід Заміховський, завідувач кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем ІФНТУНГ:
Поміняні всі вікна, бо вибуховою хвилею винесло. Зроблений ремонт. Поставлені вхідні двері, тут були ще такі старі шпоновані. Приємно буде в такій аудиторії вести лекційні заняття.
Андрій Лагойда, завідувач кафедри Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу:
Така впевненість в тому, що воно дійсно відновиться, була відчутна одразу від того, як зреагували партнери.
Сьогодні університет святкує не просто чергову річницю, каже ректор. А свій другий день народження.
Ігор Чудик, ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу:
За три місяці університет не те що оговтався, він живе вже новим життям, у нових аудиторіях вчаться, в нових умовах працюють. 21 вересня - тепер не просто день народження університету, це другий день народження, який ми відзначаємо завдяки Олексію Михайловичу Чернишову і групі компанії НАК Нафтогаз, які вдихнули в університет нове життя.
Олексій Чернишов, голова правління НАК "Нафтогаз України":
Щиро вітаю Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу з днем університету. Це - альма-матер для багатьох фахівців Групи Нафтогаз, головна кузня кадрів для всієї нафтогазової галузі. Тож швидке відновлення університету після обстрілів стало для нас справою честі.
Попри варварську ворожу атаку по університету, головний нафтогазівський виш країни таки вчасно розпочав новий навчальний рік і продовжить готувати молодих фахівців для галузі.