У Києві триває міжнародна медична виставка "Public health" [ Редагувати ]
Цифрова трансформація медицини. У Києві триває 33-тя міжнародна медична виставка "Public health". Там представили нове медобладнання й провели тренінги з тактичної медицини, реабілітації та діагностики. Як українських поранених бійців "ставлять на ноги" та чим майбутнім медикам може допомогти віртуальна реальність? Розкажуть наші кореспонденти.
Правильне та вчасне застосування турнікета здатне врятувати життя - наголошує інструктор з тактичної медицини. Адже найчастіше поранені гинуть на полі бою саме від втрати крові. А отже, відпрацювати алгоритми надання першої допомоги - серед першочергових для кожного воїна. Цивільним ці знання в умовах війни теж не завадять.
Позивний "Доцент", інструктор з тактичної медицини:
Більше двох років ми вже з вами чітко розуміємо, що ніхто не є в цілковитій безпеці у нашій країні, абсолютно у будь-якому місці. В екстреній ситуації людина, на жаль, ніколи не підніметься до рівня своїх знань, вона опуститься до рівня того, що вона вміє. Тому почитати в інтернеті, подивитися відео, послухати розповіді друзів - це не працює.
Але зараз є альтернатива офлайн-тренуванням. Ось така програма "Віртуального пацієнта" допоможе засвоїти основні алгоритми порятунку людини. Для цього треба надіти окуляри віртуальної реальності, узяти в руки джойстики - і вже рятуєш пораненого в автомобілі швидкої.
Олександр Христовий, учасник виставки "Public health":
Ми робимо візуальний огляд, бачимо, що в нього травмована нога, кровоточить, накладаємо турнікет, щоб зупинити кровотечу, накладаємо пов'язку. Є стетоскоп, тобто ми можемо перевірити дихання чи у нього є. Ціла шафка з медикаментами, тобто ти відповідне медикаментозне лікування здійснюєш, залежно від показників його життєвих. Сценаріїв дуже багато, є сценарії для військових, відпрацювання ТСС, протоколів MARCH різних, покроково, щоб ти довів до автоматизму.
Медичні інновації представлені цьогоріч у столиці на міжнародній виставці "Public health". Власні розробки презентували загалом майже 2 сотні компаній.
Інна Задорожня, директор виставки "Public health":
Медицина - це наріжний камінь існування нашого соціуму, особливо в такі складні часи, що є зараз, коли дуже багато людей, які знаходяться на фронті, дуже багато людей отримують травмування, тому інноваційна продукція, інноваційні методики лікування надзвичайно важливі саме в цей період.
Медичне, лабораторне та реабілітаційне обладнання - це те, чого нині потребують більшість шпиталів і лікарень. Ось такий пристрій на експозиції допомагає відновлювати суглоби людям, прикутим до ліжка.
Наталія Воронкова, учасниця виставки "Public health":
Людина знаходиться на функціональному ліжку, і пристрій настільки мобільний, що ми можемо підвезти під будь-яке ліжко, закріпити ноги пацієнта, і починаємо терапію. Якщо він не може сам, ми проводимо пасивну терапію силою мотора. Як тільки він сам починає крутити педалі, то ми говоримо вже про активну залученість пацієнта в реабілітацію.
Ця виставка вже 33-тя від початку існування проєкту. Щороку задля розвитку медицини вона об'єднує сотні компаній-виробників, керівників медзакладів та лікарів. Наступну експозицію організатори мають намір присвятити відновленню лікарень, пошкоджених в умовах війни.