На Кіровоградщині запрацював новий центр для ветеранів [ Редагувати ]
Черговий центр для ветеранів розпочав роботу в Олександрії на Кіровоградщині. Окрім власне ветеранів, там збираються рідні військовослужбовців та вимушені переселенці. Загалом кожен, хто потребує підтримки та психологічної допомоги. У центрі практикують заняття з психологічної реабілітації за методикою американського Центру медицини психіки та тіла.
Наскільки ефективна та дієва ця програма? І які проблеми найбільше турбують ветеранів - розкажемо далі.
Ірина Ягло, вимушена переселенка з м. Харків:
Ви заплющуєте очі, вдихаєте носом і видихаєте ротом, і ця практика називається м'який живіт, тобто ви вдихаєте і видихаєте, розслабляєте все тіло.
Ірина демонструє нескладну дихальну вправу, що допомагає подолати стрес і тривогу. Цієї та інших вправ вона навчилася на курсі з психологічної реабілітації в центрі ветеранів в місті Олександрія на Кіровоградщині. Вона почала заняття через складний емоційний стан та пережитий інсульт.
Ірина Ягло, вимушена переселенка з м. Харків:
Ситуація, коли ти зранку, в чотири ранку, встаєш з дитиною, якій півтора року, і чуєш, як в тебе під вікном стріляють, то, мабуть, це вже той момент, коли тобі вже потрібна допомога, і як мама, якийсь час тримаєшся, але потім не витримуєш за себе, за дітей хвилювання, звичайно, був такий момент за пів року після повномасштабного вторгнення, в мене стався інсульт.
У центрі Ірина відвідала десять занять з психологічної реабілітації. Навчилася зменшувати вплив стресу на психіку, розслаблятися, відновлюватися емоційно, а головно налагоджувати взаємовідносини в родині.
Ірина Ягло, вимушена переселенка з м. Харків:
Можна звикнути до того, що в тебе не працює там рука. чи ти не відчуваєш половину тіла, але бути людиною, залишатися жінкою, залишатися мамою, це найважливіше, я вважаю, ці заняття мені допомогли дуже.
Разом з Іриною курс пройшла і Віталіна з Миколаївщини. Жінка пережила окупацію. Її чоловік зараз на фронті, і це остаточно забрало життєві сили.
Віталіна Вишневецька, дружина військовослужбовця:
Я відчувала страшний душевний біль, апатію, постійна була плаксивість, взагалі опустились руки, і що найстрашніше - я втратила взагалі сон. Завдяки всім медитаціям тим, які опанувала на групі, я почала поступово долати всі ті симптоми, які мене тривожили, не давали мені жити, впливали на якість мого життя.
У центрі психологічну реабілітацію проводить пані Яніна. Працює за методикою американського Центру медицини психіки та тіла. Така практика допомогла і самій Яніні пережити втрату чоловіка. Сапер Ілля Сичов загинув на фронті у липні 2023 на Донеччині.
Яніна Сичова, тренерка з психологічної реабілітації:
Я спочатку була тою людиною, котрій необхідна була допомога, тому що, на жаль, на війні загинув мій чоловік, всі ті методики, яких нас навчали, які ми споглядали, ми спочатку проходили на собі. Від початку і до кінця ми поступово вчимося справлятися з емоціями, проживати їх, відпускати. Розуміти де я, хто я, чому я це відчуваю.
Центр ветеранів, де проводять психологічну реабілітацію, відкрили спільно дві громади - Олександрійська і Приютівська - разом з організацією "Важлива".
Вікторія Косяк, секретар Олександрійської міської ради:
Хочемо, щоб в ньому збирались наші ветерани, дружини, матері рідних, які зараз є чинними військовослужбовцями, ті, які, на жаль, зараз перебувають в полоні, і ті, які, на жаль, втратили своїх рідних, щоб це був для них простір такого собі розвантаження, якщо це хлопці ветерани, щоб вони могли просто сюди прийти поспілкуватись, вільно поговорити на будь-яку тему.
У центрі планують проводити окремі тренінги для ветеранів російсько-української війни та для військовослужбовців, які проходять реабілітацію.