Президент Зеленський дав інтервʼю про мирний план: головні тези [ Редагувати ]


Президент Володимир Зеленський дав інтервʼю ведучим телемарафону "Єдині новини", в якому обговорив план перемоги та результати своїх поїздок до США та Європи.
Реакція партнерів на план перемоги
Українська сторона очікує на візит представників Білого дому в Україну.
Фідбек був майже миттєвим. Наша команда поїхала туди і працювала над питаннями запрошення в НАТО та зміцнення нашої армії прямо зараз. Ми чекаємо команду Білого дому в Україні, і найближчим часом вони приїдуть з відповідями, — зазначив Зеленський.
Під час свого візиту до США президент обговорив з Джо Байденом, що частиною плану перемоги буде регулярне отримання пакетів допомоги для України кожні 2-3 тижні, з сумою в межах $500-750 тисяч. Це дозволить посилити українську армію в найближчі місяці.
Зустріч із Францією також отримала позитивну оцінку від Зеленського. До кінця листопада українська бригада, яка проходить тренування у Франції, повернеться в Україну. Франція є лідером у забезпеченні комплектування бригад і також підтримує вступ України до НАТО.
Дозвіл на використання далекобійної зброї по території рф
Країни, які приймають рішення про надання Україні можливості використовувати далекобійні ракети, мають різні позиції. Деякі з них вже позитивно ставляться до цього, і лідери цих держав готові допомогти в отриманні такого дозволу.
Україна в НАТО
Президент України зазначив, що зараз країна ближча до НАТО, ніж будь-коли. Він вважає, що Альянс є кращим захистом, ніж будь-яка зброя, включаючи ядерну. Проте Німеччина все ще скептично ставиться до членства України в НАТО.
На жаль, деякі країни-лідери не готові повністю закрити двері для росії — це моє особисте враження, — додав він.
Президент вважає, що запрошення України до НАТО не підпишуть ті країни, які залишають можливість співпраці з росією.
Водночас деякі західні держави, які критикують перший пункт плану перемоги, не мають інших альтернатив. На зустрічі європейських лідерів були країни, які висловлювали сумніви щодо плану, але президент Франції запевнив, що світ не може довіряти обіцянкам Росії у разі замороження конфлікту. Він нагадав, що Путін уже не дотримався своїх обіцянок про мир, які були дані під час Нормандського формату.
Вплив виборів США та план перемоги
Сполучені Штати є головним донором України у війні. Президент Володимир Зеленський зазначив, що після виборів 5 листопада можливі зміни в американській політиці, які вплинуть на тривалість або завершення конфлікту. Він підкреслив, що від кандидатів в президенти надходять різні заяви стосовно підтримки України, але реальна ситуація стане зрозуміла лише після виборів, оскільки в США нині триває боротьба за голоси виборців, а не за інтереси України.
Таємні додатки мирного плану
Таємні додатки до плану перемоги мають ті країни, які можуть надати Україні суттєву підтримку. Українська сторона не ділиться цими документами з державами, які не мають необхідного озброєння або не допомагали Україні під час повномасштабного вторгнення. Зеленський зазначив, що немає сенсу ділитися інформацією з тими, хто не надав допомоги. Він також виступив за відкритість усіх додатків, щоб їх могли бачити всі, включно з росіянами, що, на його думку, допоможе у переговорах.
Економічне бронювання
Президент вважає, що економічне бронювання має бути справедливим. Він доручив прем’єру знайти такі варіанти, але зазначив, що поки що запропоновані рішення є несправедливими. Зеленський підкреслив, що професія не може бути критерієм для економічного бронювання. Це викликає занепокоєння у військових, які вважають, що недостатньо нових сил для підтримки оборони.
Зменшення мобілізаційного віку
Партнери закликають Україну зменшити мобілізаційний вік, але президент вважає це рішення наразі небезпечним. Він нагадав, що люди молодше 25 років можуть підписувати контракт на службу.