У Кропивницькому організували виїзні забори донорської крові [ Редагувати ]
Одна донація рятує три життя. У Кропивницькому регулярно організовують виїзні забори донорської крові. Адже потреба є постійно на всі групи крові та резуси без винятку. Цього разу локацією вибрали педагогічний університет. Хто може стати донором, як підготуватись та чому це важливо - Олена Бринза розкаже.
Подруги підтримують одна одну під час виїзної донації у Кропивницькому. Цього разу здати кров можна в аудиторії педагогічного університету.
Наталія Губченко, жителька Кропивницького:
Гарно почуваюсь, я не пропускаю жодної можливості, щоб здати кров, бо таким чином я комусь допоможу, можливо, діткам, можливо, нашим героям.
Уся процедура триває до десяти хвилин. Лікар запитує про стан здоров'я, вимірює тиск, якщо все добре, допускає до забору крові. Пані Галина, сімейна лікарка, є донором уже вчетверте.
Галина Жуля, жителька Кропивницького:
На станції переливання крові деякі бояться, я це бачила, тут просто атмосфера трошки чи як вдома, чи як в школі.
Разом з Галиною здала кров і пані Тетяна. Після процедури жінки разом чаюють.
Тетяна Котенко, жителька Кропивницького:
Все, що потрібно, кожен має робити на своєму місці, і власне для ЗСУ, для наших хлопців, захисників наших, я розпочала здавати кров і продовжую.
Стати донором може кожен, кому понад вісімнадцять. Є обмеження і за вагою - не менше 50 кілограмів. Рекомендований максимальний вік донора - шістдесят років.
Роман Соболь, завідувач відділу заготівлі крові Кіровоградської обласної станції переливання крові:
Не повинно бути ніяких активних захворювань, у нас є протипокази після ГРВІ - це два тижні, після будь-яких операцій пів року, після татуювання пів року. Хвороба Боткіна, гепатит A - це не протипоказання до донації, це потрібно розуміти, оскільки раніше була така стигма, якщо і хворіли, після року, після повного видужання можна здавати кров.
Підготуватися до донації - нескладно, пояснюють медики.
Роман Соболь, завідувач відділу заготівлі крові Кіровоградської обласної станції переливання крові:
З собою людина повинна мати паспорт та ідентифікаційний код, коли йде до нас, звечора та ранку дотримуватись дієти, не можна вживати будь-яких жирних продуктів, це яйця, шоколад, сири, все, що має жирність.
Виїзні донації допомагають активізувати донорів. Адже кров потрібна постійно - усі групи та резуси.
Надія Дольникова, кураторка організації "ДонорUA":
Людям морально комфортніше, по-перше, це відбувається не на території медичного закладу, що вже саме по собі розслабляє, одна донація у нас рятує три життя, і в умовах, що ми знаходимось зараз в активній фазі війни, то на фронті нашим хлопцям потрібна допомога не лише грошима, а й медичними засобами й кров'ю.
Цього разу став донором і оператор нашої знімальної групи.
У будні здати кров можна і на станції переливання крові.
Тетяна Котенко, жителька Кропивницького:
Маєш час, маєш сили, маєш здоров'я, приходь і донать.