У Туреччині стався теракт біля авіазаводу: хто стоїть за злочином [ Редагувати ]
Чергове загострення на Близькому Сході. Цього разу у всіх новинах уже Туреччина. У країні стався черговий теракт. Який, цілком імовірно, став точкою відліку для нового конфлікту на Сході, який і так вважають одним із найнебезпечніших регіонів у світі. Деталі історії розкажуть мої колеги.
Нападники приїхали на таксі до офісу Turkish Aerospace Industries. Це державна компанія, яка виробляє зброю та аерокосмічні технології. Зайшли всередину й почали стріляти. Потім пролунав вибух. Терористів було троє. Двох - чоловіка та жінку ліквідували одразу. Жертв теракту поки що 5.
Джевдет Їлмаз, віцепрезидент Туреччини:
На жаль, у нас є п'ять загиблих і 22 поранених у цьому жахливому інциденті. Більшість із поранених перебувають у хорошому стані. Ми щойно відвідали деяких із них у цій лікарні.
Потім ЗМІ напишуть, що один із загиблих - водій таксі. Нападники вбили його, щоб забрати машину та під'їхати до офісу. Відповідальності за напад не взяла на себе жодна з терористичних організацій та було очевидно одне - що це точно теракт.
Джон Кірбі, речник Ради національної безпеки США:
Наші молитви з усіма постраждалими та їхніми родинами, а також із народом Туреччини в цей дуже важкий час. Нині турецька влада, як вони сказали, розслідує цю подію як можливий терористичний напад. І хоча ми ще не знаємо мотивів або хто саме стоїть за цим, ми рішуче засуджуємо цей акт насильства.
Щодо того, хто стоїть за терактом, то одразу варіантів було два: курські сепаратисти або ж ісламські бойовики. Адже для обох угруповань компанія, що виготовляє безпілотники, вертольоти та модернізує винищувачі F-16 - стратегічна ціль. Однак експерти наголошують: такий напад - це не лише теракт, це політичний виклик.
Сінан Чеді, науковий співробітник з питань Туреччини у Фонді захисту демократій у Вашингтоні:
Це провідна організація, яка є головною рушійною силою важливих інновацій в оборонній промисловості Туреччини, від винищувача п'ятого покоління до всіх видів інших об'єктів, таких як дрони, а також інших складних видів озброєнь, які Туреччина намагається створити першою. Це справді удар у серце наступальних можливостей Туреччини, а також її військово-промислової бази, і справді це спроба надіслати тривожний сигнал, що вороги Туреччини, по суті, зацікавлені в тому, щоб продемонструвати, що вони готові завдати удару в саме серце їхнього інноваційного хабу.
Оскільки нападникам не вдалося втекти, слідство досить швидко з'ясувало: теракт скоїли курди. Цю версію озвучили журналістам майже одразу. А коли вдалося ідентифікувати нападників - сумніви зникли й почалася помста.
Турецький уряд наказав атакувати військові об'єкти угруповання "Робітнича партія Курдистану" у Сирії та Іраку. Військові повідомляють: за ніч зруйнували 32 цілі, які належали терористам. Та це не кінець. Країна планує продовжувати повітряні операції.