На Київщині в "Містечку Хансена" відкрили школу та клініку [ Редагувати ]
Житло для тих, хто втратив своє власне. На Київщині в "Містечку Хансена" живе вже близько півтори тисячі переселенців. І люди продовжують заселятися у квартири. А днями там відкрили школу та клініку. Як живеться на новому місці тим, хто змушений був тікати від війни, дивіться в сюжеті Валерії Глущенко.
Ваша квартира номер 16. Проходьте, малі. Проходьте, будь ласка!
Аліна та її двоє дітей підіймаються сходами до своєї нової домівки. Три місяці тому вони переїхали з Харківщини. У рідних Дергачах зараз небезпечно, ворог постійно обстрілює. Вирішили оселитися у "Містечку Хансена" під Києвом.
Аліна Покусай, переселенка з Харківської області:
Мені здається, коли мені подзвонили, то я і пригала, і скакала, і сміялась та плакала одночасно. Нам ось так пощастило і тепер ми можемо проживати тут.
Тепер двокімнатне помешкання наповнює дитячий сміх.
Ключі від квартир цими днями отримали тридцять родин.
Ми вітаємо вас у "Містечку Хансена". Ласкаво просимо!
Цей житловий комплекс - ініціатива бізнесмена та благодійника зі США Делла Лоя Хансена. Тут безплатно одержують тимчасове житло переселенці.
Делл Лой Хансен, бізнесмен зі США:
Це мої брати та сестри. Я підтримую українців, адже був свідком того, як на мирних людей напало абсолютне зло. Приїхав і вирішив, що мушу допомагати - будуватиму для людей житло, щоб їм було тепло та затишно. Мене зворушило те, що українці зберігають у серцях добро, попри зло, яке їм завдала росія.
На території містечка живе понад триста сімей. Це переважно родини переселенців із дітьми. Початкова школа, яку з вересня відвідують учні, отримала нове приміщення.
Наталія Зубченко, директорка благодійного фонду "Місія Хансена в Україні":
Початкова школа "Академія Хансена" переїжджає в нове, просторе приміщення. У школі працює 12 вчителів, які теж є переселенцями, що втратили свої домівки.
А вже незабаром на території містечка запрацює медична клініка. Пацієнтів прийматимуть терапевт і педіатр, а також гінеколог і психолог. Директором медзакладу став лікар з США. І він також приїхав в Україну як волонтер.
Майкл Фіцджеральд, директор клініки у "Містечку Хансена":
Я допомагаю українцям, бо вірю в цей народ. В Україні війна, і мені важливо бути тут, а не лишатися осторонь. Я вже чекаю на перших пацієнтів.
Юліана Чвартацька медична директорка клініки Др. Майкла Фіцджеральда в "Містечку Хансена":
Переважна більшість людей, які тут проживають, - мами з дітьми та старші люди, які проживають"Чудо містечку". Тому тут буде первинно виявлення захворювань на амбулаторному етапі, звичайно, з необхідністю направлення. Частина нашого персоналу проживає у містечку, тому у разі надання ургентної допомоги, у разі чого люди можуть звернутись за допомогою.
Благодійний проєкт реалізується за підтримки Президента України та Київської обласної військової адміністрації.
Жанна Осипенко, заступниця голови Київської ОВА:
Це надзвичайно важливо і ми працюємо з різними партнерами задля того, щоб на Київщині створити хороші умови для тих людей, які вимушено покинули домівки. І школа, яка відкривалась в дуже короткий час, і вся необхідна інфраструктура. Адже люди мають тут почуватись комфортно, як вдома.
Люди, що заселяються до "Містечка Хансена", можуть залишатися тут до п'яти років, сплачуючи лише за комірне. Тим часом засновник комплексу зводить нове житло для тих, хто рятується від війни та не має власних помешкань. У планах благодійника ще й будівництво старшої школи - у прийдешньому році.