У Хмельницькому переселенці отримали ключі від смартквартир [ Редагувати ]
Понад 80 тисяч вимушених переселенців прихистила Хмельниччина від початку повномасштабної війни. Чимало сімей оселилися в обласному центрі. Родини захисників та багатодітні у Хмельницькому можуть отримати ключі від смартквартир у гуртожитках. Який вигляд має та скільки коштує таке житло - дізнавались наші кореспонденти.
Адміністраторка новоствореного гуртожитку для ВПО пані Анжела показує одну зі смартквартир. У таких помешканнях живе близько трьохсот людей із тимчасово окупованих територій.
Наталія Вітковська, заступниця директора Хмельницького Департаменту інфраструктури міста:
Ми отримали грант від НЕФКО на 1 млн 470 тисяч євро. Зробили за ці кошти переоблаштування житла на 2 об'єктах. В одному був капітальний ремонт, в іншому - реконструкція.
Таку смартквартиру отримала і багатодітна родина захисника із Херсонщини. Два роки Наталія із трьома дітьми винаймала житло у Хмельницькому.
Наталія Верба, власниця смартквартири:
Як ми винаймали квартиру, рахуйте: 9 тисяч комусь віддати, комуналка 2000 і ще плюс за опалення виходило до 2 тисяч.
Нове помешкання жінці до вподоби.
Наталія Верба, власниця смартквартири:
Комфортно. Все є. Дивани є, столи, чашки, все є, є і телевізор. От ліжка, всім все хватає. Нормально.
Такі квартири й кімнати з вигодами у коридорах облаштували у двох гуртожитках Хмельницького. Мешканці сплачуватимуть лише за комірне. Чиновники міркують і над відшкодуванням деяких оплат.
Ігор Білокриницький, директор компанії-управительки "Центральна":
Споживання електроенергії, споживання води, а також опалення. І послуги з управління. Будемо пробувати подавати бюджетні запити на міську раду на повернення коштів для плати за ці послуги.
Хмельниччина продовжує приймати людей, яких війна позбавила рідного дому. Їм надають необхідні речі, харчі, а віднедавна вимушені переселенці можуть ще й отримати комунальне житло. У черзі майже тисяча осіб. У міськраді кажуть: помешкання для реконструкції є. Справа лише за фінансуванням.