20 млн людей врятовано від голоду: які ще здобутки ініціативи "Зерно з України" [ Редагувати ]
Україна врятувала від голоду 20 мільйонів людей по всьому світу завдяки гуманітарній ініціативі "Grain From Ukraine". Такі дані озвучив президент України Володимир Зеленський під час Третього саміту з продовольчої безпеки. Загалом, наша держава, попри обстріли та окупацію частини полів, є одним з найбільших експортерів збіжжя і здатна забезпечити 600 мільйонів людей. Як Україна та міжнародні партнери повертають продовольчу безпеку у світі - далі.
росія погрожує світу голодом, використовуючи їжу як зброю. Країна-агресор має досвід у схожих злочинах: понад 90 років тому вона влаштувала в Україні Голодомор, унаслідок чого загинули мільйони людей. Ця теза стала лейтмотивом 3-ї Міжнародної конференції з продовольчої безпеки "Grain From Ukraine".
Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України:
Україна як ніхто, розуміє біль людей, які потерпають від нестачі продовольства. росія намагається підірвати аграрний потенціал України через масштабні замінування наших земель, через атаки на сільськогосподарську інфраструктуру, через масовий вивіз українського зерна з тимчасово окупованих територій. Агресор усіляко намагається перешкодити нашому аграрному експорту, і цим приректи на голод десятки вразливих країн. На щастя, спільно з вами, нашими друзями й партнерами, ми успішно протидіємо цій стратегії.
Як повернути продовольчу безпеку у світі - одне з головних питань, на яке шукають відповідь учасники конференції. Перша зустріч у такому форматі відбулась 2 роки тому. Саме "Grain From Ukraine" торік стала початком до налагодження зернового коридору. Цьогоріч головне завдання - максимально убезпечити судна з зерном від ворожих атак.
Андрій Сибіга, міністр закордонних справ України:
Я закликаю наших партнерів розглянути можливість з розробки спеціальних програм страхування суден і терміналів. Ми маємо відновити свободне мореплавство у Чорному морі. І не повинно бути жодних перешкод для українського зерна ні на суші, ні на морі. Продовольча безпека є одним з ключових пунктів Формули миру. Це пункт 2-й. Важко собі уявити, що хтось у світі міг би бути проти того, аби люди на планеті не страждали від голоду.
Україна зібрала вже 3-й воєнний врожай зернових. Пшеницю, овес та інші культури подекуди доводиться вирощувати та збирати під обстрілами. Ворог фактично вкрав третину нашого аграрного потенціалу. Та саме завдяки подвигу аграріїв Україна й досі здатна прогодовувати 600 мільйонів людей у світі. Ми постачаємо свою продукцію у більше як сотня країн.
Володимир Зеленський, президент України:
Цією війною проти України росія показала, що у світі немає країн, які б були дійсно далекими одна від одної. І все у світі зараз дуже сильно пов'язано. Ціни на їжу в Єгипті, ціни на їжу в Лівії, Нігерії, інших країн Африки прямо залежать від того, чи можуть фермери та аграрні компанії в Україні нормально працювати. Від того, як швидко ми зможемо очистити наші поля від російських мін, залежить, як швидко відновиться стабільність продовольчого ринку.
Підтримати Україну та ініціативу "Grain From Ukraine" приїхали високі гості з Європи, Азії та Африки. І в майбутньому ця підтримка лише зростатиме - запевняють учасники конференції.
Януш Войцеховський, єврокомісар з питань сільського господарства:
Це боротьба не тільки за незалежність України, це боротьба за свободу Європи. Україна - одна з найбільших експортерок продовольства у світі. Наше співробітництво має бути зосереджено на допомозі Україні, на поверненні її потенціалу до ста відсотків, на те, щоб повернути Україну на традиційні ринки Азії та Африки.
Єврокомісар упевнений: Україна здатна допомогти і Євросоюзу покрити дефіцит зернових та бобових. А згодом стати вже не кандидатом, а повноцінним членом європейської родини.