У Хмельницькому дітей вчать рятувати життя в разі небезпеки інсульту [ Редагувати ]
Українських дітей навчають рятувати життя у разі прояву симптомів інсульту. Навчальну програму "Супергерої FAST" започаткували у Греції, і тепер активно впроваджують на Хмельниччині. Як під час гри діти тренуються надавати першу допомогу - бачили наші журналісти.
Другокласники Хмельницької школи №22 в процесі гри запам'ятовують перші ознаки інсульту і те, як надати допомогу.
Максим Хлистун, учень 2 класу:
Вона не зможе говорити, або не зможе підняти 2 руки одночасно. Або перекошене обличчя.
Програма розрахована на учнів початкових класів, адже саме такі діти найчастіше проводять час із бабусями та дідусями.
Анна Крутас, заступниця директора Хмельницької ЗОШ №22:
Це інтерактивне навчання із залученням технологій. Вони граються в ігри. Комп'ютерні ігри у всіх є на телефоні. Вони цим захоплені. А коли ця гра корисна, коли вона несе якийсь навчальний зміст, то, звісно, діти це дуже люблять.
Класна керівниця другокласників Ірина Коваленко впроваджує проєкт у рідній школі та навчає вчителів з усієї області. Адже глобальна мета програми - навчити 1 млн дітей в усьому світі розпізнавати симптоми інсульту.
Ірина Коваленко, амбасадорка проєкту "Супергерої FAST":
Це Македонія, Греція. Вони започаткували цю програму. Наше Міністерство освіти й науки підтримало їх. Наразі уже у 20 країнах світу разом з Україною, цей проєкт поширений.
Медики зазначають, що гострий мозковий інсульт нині помолодшав, тому вкрай важливо вчасно визначити ознаки небезпечної хвороби.
Вікторія Кравчук, лікар-невролог інсультного Центру Хмельницької обласної лікарні:
Терапевтичне вікно, яке триває 3-4, 5 години, саме в цей час ми можемо отримати антеклізи, тобто тромболітичну терапію, допомогти уникнути інвалідності й зберегти життя пацієнтам.
Семирічний Макар з батьками так урятував жінку просто серед вулиці.
Макар Михальчишин, учень 2 класу:
Вона лежала на ступеньках, і не могла ні рукою пошевелити, і нічого сказати. Мої батьки викликали "швидку допомогу". -
В Україні щороку стається близько ста тридцяти тисяч випадків інсульту. Тож, як вчасно розпізнавати небезпечну хворобу, варто знати всім: і дорослим, і дітям.