Відпочинок в Карпатах: скільки коштує вікенд взимку [ Редагувати ]
Траси розчистили, готелі приготували, запаслися альтернативними джерелами електрики та чекають сприятливої погоди. Тепла зимова погода у грудні наразі дещо відклала старт лижного сезону в Карпатах. Однак туристи поступово починають їхати. І мої колеги теж відвідали один із курортів України, аби промоніторити цьогорічні ціни на гірськолижний відпочинок.
Мальовничі краєвиди, катання на лижах, сноубордах, смачна їжа, екскурсії і, авжеж, СПА. Насичений гірськолижний сезон на низькому старті.
Тетяна, жителька м. Умань:
Записалися вже на квадроцикли, ось будемо на витягу кататися, чан.
Та чи можливий гірський відпочинок з аварійними відключеннями світла? І чи прийнятні ціни для гаманця українця? Їдемо на Міжгірщину, щоб з'ясувати це.
У Пилипецькій громаді майже у кожному селі гірськолижний курорт. Готелів та різноманітних садиб тут вистачає. Тож ми одразу їдемо шукати житло.
Звичайний двомісний стандарт 300 на добу, це зі сніданками для двох і максимальна вартість апартаменти 15500 гривень.
У цьому готелі більша частина номерів класу "стандарт" заброньована. Лишилися люкси та напівлюкси. Проживання тут обійдеться в кругленьку суму!
Людмила Фіцколинець, адміністраторка готельного комплексу:
Це в нас номер категорії напівлюкс, однокімнатний, тут є телевізор, є холодильник, електрочайник. Номер цей по вартості 4 тисячі.
Та чи є бюджетніші варіанти? Їдемо шукати. Зараз туристів небагато. Тому житло знайти можна. Середня вартість готельного стандарту близько двох тисяч гривень на добу. А для тих, хто хоче заощадити, гостинність місцевих жителів! Добова ціна ліжко-місця всього кількасот гривень. Харчування, звісно, поза прайсом!
Ольга Марусинець - власниця житла:
1400 дві кімнати. Ну, у нас койка-місце 350 грн, тут 5 місць. Ще є кухня.
Від умов проживання, говорять фахівці, повністю залежить і ціна гірського відпочинку. Втім, переконують, порівняно з минулим роком, розцінки підвищилися не суттєво.
Євгенія Ганусич - директорка туристичного агентства:
Ціноутворення від багатьох факторів залежить. Від якості готелю, чим ближче він стоїть до самого катання на лижах, підйомника, його інфраструктури, або там є якісь додаткові послуги.
Щодо додаткових послуг - тут свій кошторис: оренда стандартного лижного спорядження 300 грн на добу, сноуборда - 400. Залишається оплатити ще підйом крісельним витягом, а ця послуга вже дорожча, ніж торік.
Владислав Михайлов, адміністратор гірськолижного курорту:
Ціну на витяг так, ми підняли, + 250 грн. На витяг підняли ціни, чому, тому що питання в електроенергії. Наш витяг користує приблизно від 40 до 160 кв за годину, залежить від напливу людей і кількості загруженості самого витягу. Що іще здорожчало, то це їжа в кафе та ресторанах.
Мар'яна Мартин, журналістка:
Порція борщу коштує 169, вареники у таку саму ціну, залежно від смаків, порція риби 150 грн за 100 грамів.
Якщо підсумувати, комплексний обід коштуватиме щонайменше 400 грн. Як говорять власники закладів - ціни на продукти харчування виросли, тож і розцінки в меню вже інші.
Аби не втратити клієнтів, підприємці вигадують різні акції. Приміром, дехто з власників житла подбав і про військовослужбовців. Для них запровадили спеціальні ціни.
Владислав Михайлов, адміністратор гірськолижного курорту:
У нас для військових зараз діє знижка на проживання -50%.
Чи не найбільша проблема - відключення електроенергії. Щоб гості не залишилися без світла, майже кожен орендодавець підготувався: господарі встановили або генератори, або сонячні панелі. Втім, передбачають, на новорічні свята натовпу не буде.
Віталій Гудзенко, власник туристичного комплексу:
Рік буде точно, туристи будуть точно, але їх буде не багато. Чому, тому що дійсно війна, і це зрозуміло, і люди, хто б міг виїхати, і міг би собі дозволити, не їде.
Попри все, до відкриття сезону готуються дуже ретельно. Траси розчистили, тож чекають туристів та сприятливої погоди.