Індивідуальні протези за технологією США виготовляють у Закарпатській лікарні [ Редагувати ]
Сучасні протези за новітньою американською технологією - їх уже виготовляють в Україні. Обладнання, яке розробили у США, передали в Закарпатську обласну лікарню. Медикам провели навчання. І якщо раніше вони виготовляли протези за два тижні, то з новим обладнанням роблять індивідуальні кінцівки за кілька годин. Про реабілітацію та протезування - сюжет Мар'яни Мартин.
Андрій Куровський, військовослужбовець:
Підірвався на протитанковій міні, всі кістки вщент роздроблені, ну, вже просто їх складати, ну, мені б склали все, але я б постійно ламав би. І згоду я дав, і мені ампутували ногу.
Андрій Куровський вже 2 роки як військовослужбовець окремого президентського полку. Розповідає, рішення про ампутацію ноги йому далося нелегко. Але виходу не було. З моменту операції вже минуло 3 місяці і медики із Закарпаття взялися поставити чоловіка на ноги. Для нього виготовлять індивідуальний протез.
Ірина Дідик, ерготерапевт Закарпатської обласної лікарні ім. А. Новака:
За допомогою цього тримача ми будемо фіксувати ногу пацієнта в нерухомому стані. Щоб під час сканування вона не рухалася і не трусилася. Відмічаємо першу точку під коліном.
Нога зафіксована. З допомогою сучасного обладнання лікарі починають 3Д сканування кінцівки пацієнта.
Ірина Дідик, ерготерапевт Закарпатської обласної лікарні ім. А. Новака:
Зараз ми будемо робити сканування кукси за допомогою 3Д сканера, в якому містяться спеціальні датчики і камера, і воно знімає 3Д модель. Після готовий скан ми відправляємо в іншу програму, де вносимо показники пацієнта. Його розмір ноги, висоту ноги, вагу, інші всі моменти. І ця програма робить нам готовий макет гільзи.
Процедура сканування, створення макета - найважливіший етап у процесі виготовлення протеза. Адже його виготовляють індивідуально під кожного пацієнта. Займає процедура менше години. Коли макет повністю готовий, його запускають в роботу.
Андрій Жураківський, лікар-реабілітолог Закарпатської обласної лікарні ім. А. Новака:
Принтер прогрівся, обираємо необхідний файл. І запускаємо в друк. І як ми бачимо, друк почався.
Цей сучасний 3Д принтер разом з іншим обладнанням в обласну лікарню Закарпаття привезли благодійники зі США. Такої апаратури немає ніде в Україні. Медики Закарпаття пройшли за кордоном відповідне навчання. І вже самі можуть виготовляти протези.
Юрій Яцина, директор Закарпатської обласної лікарні ім. А. Новака:
Американці розробили один 3Д принтер такого варіанту, який за дуже короткий час, 4 години робить засоби для можливого протезування. У нас є військові ампутовані, пацієнт який підходить до ампутації, ну, там має багато питань рішитися, це можливість проведення зйомки культі, можливість постановки протеза, ми будемо всіх протезувати у нас у лікарні, які у нас лікуються.
На початковому етапі американці забезпечили медиків необхідним роздатковим матеріалом. Лікарі використовують пластик із карбоновим волокном, який витримує до трьохсот кілограмів навантаження. Всі запчастини американського виробництва.
Мирослав Лаврюк, ерготерапевт Закарпатської обласної лікарні ім. А. Новака:
І саме головне ще - це собівартість, яка є набагато нижчою і можна забезпечити більше людей з протезування. Це підкладка під протез, яка захищає шкіру пацієнта від травм, забезпечує ідеальне прилягання і шляхом замка, ця нова технологія американська немає проблем зі злітанням протеза.
Та головне - це сучасна технологія, яка дозволяє лікарям виготовити протез вдесятеро швидше, ніж за старими технологіями. Тепер, щоб змайструвати протез ноги, достатньо одного дня.
Андрій Жураківський, лікар-реабілітолог Закарпатської обласної лікарні ім. А. Новака:
Зараз в нас вже є готовий протез, ну, це не протез, це культіприймач, це, звичайно, ще не готовий, його обрізати й трошки відшліфувати, чим ми зараз і займемося.
Ну, а Андрій вже готовий ставати на ноги.
Андрій Куровський - військовослужбовець:
Ну що, міряєм, давай. Та не передать ці враження, коли я три місяці не відчував ногу, а тут уже відчуваю ногу. Я щасливий.
Андрій - один з перших пацієнтів, кого медики Закарпаття змогли за короткий час поставити на ноги. Зараз чоловіка чекає реабілітація і адаптування до нової ноги. Та найважливіше, він знову зможе ходити. Лікарі ж кажуть, продовжують навчатися і вже ведуть перемовини щодо поставки ще одного принтера.