На Сумщині працює лікарський десант [ Редагувати ]
Лікарський десант на Сумщині. Медики-волонтери обстежили всіх охочих у місті Лебедин.
Благодійна українсько-ізраїльська місія влаштовує консультації у лікарів різних спеціалізацій: від гінеколога і терапевта до стоматолога чи онколога. І залежно від призначень забезпечує ліками. Мобільні клініки працюють по всіх громадах, що постраждали внаслідок воєнних дій.
Пані Світлана опанувала прості прийоми, які показав реабілітолог. Жінка страждала від болю у спині та шиї й ніяк не могла знайти часу для візиту до лікаря.
Світлана Воробйова, жителька Лебедина:
Так, треба вибиратись, десь записуватись до лікаря, на це треба час, треба з роботи відпрошуватися, а тут відразу й УЗД я зробила, одне й друге УЗД, сюди сходила, до терапевта попала, і надіюсь ліки мені дадуть.
На 2 дні у місто Лебедин, що на Сумщині, прибула мобільна клініка.
Сергій Красовський, лікар-реабілітолог:
Ми приїжджаємо потужною командою з гарним обладнанням, з ліками, які видаємо безкоштовно, тому люди дуже раді, коли приїжджаємо.
Прийом ведуть 25 лікарів-волонтерів, кожен має необхідну апаратуру для діагностики. В гінеколога та стоматолога пересувні кабінети обладнані в спецавтомобілях. Про лікарський десант оголосили завчасно, аби містяни встигли запланувати візит.
Пані Наталія - кардіолог в Полтавській лікарні. У вихідні волонтерить в районах, які постраждали від бойових дій. Каже: скарги у пацієнтів схожі.
Наталія Скрипка, лікар-кардіолог:
Звичайно, і віковий фактор, але хронічний постійний стрес в людей більш молодого віку, які не можуть, не мають там нормального відпочинку, у когось родичі на війні, у когось ще якісь сімейні проблеми, і це все дає свій додатковий фактор тригерний для підвищення тиску.
Фонд "ФРІДА" - українсько-ізраїльська місія - майже 3 роки надає медичну допомогу людям, які постраждали під час великої війни. Починали зі звільненої Чернігівщини та Київщини, зараз охоплюють усі прифронтові області.
Владислава Романюк, керівниця фонду "ФРІДА":
Наразі наша команда - це 1300 лікарів з усієї країни, і наша задача, наша місія - це привести гарну якісну доказову медицину в деокуповані території та прифронтові території. Ми запитуємо у громад, у старост, де ми потрібні, де є менший доступ до кваліфікованої медичної допомоги, де людям важче кудись доїхати, і так разом обираємо самі ті місця, де ми маємо бути.
На Сумщині лікарі-волонтери побували майже в усіх громадах. Відвідали також психоневрологічний пансіонат. На жаль, констатують медики, багато людей нехтують профілактикою хвороб.
Ірина Березкіна, хірург-мамолог:
УЗД молочних залоз робиться до 40 років, після 40 років робиться скринінгова мамографія. В ідеалі це робиться раз на рік. По сьогоднішньому дню мамографія була аж у трьох жінок з усіх, а це скринінгове обстеження, яке мало б бути у них у всіх. У нас по всій Україні просто пізнє виявлення онкологічних захворювань, як наслідок чим пізніше ми виявляємо, тим гірше воно піддається лікуванню.
Надія, жителька Лебедина:
Велика подяка, що вони показали ті хвороби, котрі я не знала. Виявляється, є, треба щось робить.
Щодня лікарі-волонтери приймають до сотні пацієнтів. Всі обстеження проводять безкоштовно.