На Запоріжжі діють мобільні аптеки: як це працює [ Редагувати ]
З початком повномасштабної війни у селах Запорізької області скоротилась кількість аптек. Деякі заклади змушені були закритися через безпеку та порушення логістики, деякі - через зменшення кількості місцевих жителів та персоналу. Щоб забезпечити людей необхідними медпрепаратами, в області діють мобільні аптеки. Як працюють аптеки на колесах - дивіться далі.
Працівники вантажать коробки з медпрепаратами в машину та вирушають в дорогу. Цей автомобіль - мобільна аптека, що обслуговує запорізькі села. Для місцевих жителів це чи не єдина можливість придбати ліки.
Віталій, фармацевт:
Люди вже знають мій телефон, телефонують мені, телефонують нашим менеджерам, який відповідає за нашу поїздку, замовляють або через менеджера, або мені.
Віталій - фармацевт. Щойно розкладає прилавок і вмикає касовий апарат, підходять перші покупці.
Тетяна, жителька Запорізького району:
Авжеж потрібно, у нас же тут бабусі, дідусі, не кожен поїде за 25 кілометрів.
Олексій, житель Запорізького району:
Почали хоч привозити, і то добре. Вийшов з будинку, будь ласка, не треба шукати, кудись їздити, прийшов, взяв і все, і все є, що треба, якщо нема - замовляєш.
Більшість клієнтів мобільної аптеки - пенсіонери, яким складно їхати по ліки десятки кілометрів. Пані Лариса каже: такі поїздки займають мало не весь день. Адже маршрутка ходить лише двічі на добу.
Лариса, жителька Запорізького району:
Вона ходить не вигідно, вона дуже рано - в 6 годин утра іде. І це, щоб поїхать купить ліки, надо пів дня просидіть там.
Мобільна аптека щодня об'їжджає з пів десятка точок у Запорізькому районі. У транспорті є все для продажу та зберігання препаратів: холодильники, касовий апарат і термінал.
Віталій, фармацевт:
Чеки обов'язково видаємо, все так, що це не просто ми приїхали, тут все, у нас інформація для людей, ліцензія, ліцензовано пункт.
Зазвичай люди купують медпрепарати під замовлення або за програмою "Доступні ліки". Решту асортименту фахівці визначають самі. Втім, є засоби, які в аптеці на колесах не продають.
Інна Зубкова, завідувачка сектору матеріально-технічного забезпечення департаменту охорони здоров'я ЗОВА:
Заборонені ліцензійними умовами наркотичні прекурсори та психотропні препарати, які потребують особливого нагляду лікарів.
У Запорізькій області мобільні аптеки працюють з осені та обслуговують 10 населених пунктів.
Інна Зубкова, завідувачка сектору матеріально-технічного забезпечення департаменту охорони здоров'я ЗОВА:
У зв'язку з війною сталося так, що в нашій області багато населення виїхало, на селі закрились аптеки та аптечні пункти, тому що там, по-перше, не стало кому працювати, по-друге, дуже стала складна логістика, доставки товару.
У найближчих планах - організувати роботу ще двох мобільних аптек.