Скандал у 211 бригаді ЗСУ: командиру обрали запобіжний захід [ Редагувати ]
Останніми днями в інформаційному просторі вибухнув інший скандал. Посадовим особам 211-ї понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ правоохоронці закидають фізичне насильство над підлеглими, вимагання грошей. Командиру бригади повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем. І сьогодні суд обрав запобіжний захід - залишив Олега Побережнюка під вартою із можливістю внести заставу понад 900 тисяч гривень. Слідчі підозрюють: командир залучав бійців до зведення свого будинку на Хмельниччині тоді, коли вони мали бути на передовій. Наша знімальна група побувала на місці будівництва. Що вдалося з'ясувати? Дивіться в сюжеті.
У цьому селі на Хмельниччині ось уже кілька місяців триває будівництво. Сільський голова показує відповідні записи щодо права власності.
Юрій Волощук, сільський голова:
Договір купівлі-продажу 20.01.22 року. Побережнюк Валентина Володимирівна, власник будинку.
Побережнюк Валентина Володимирівна - так звати матір Олега Побережнюка, командира 211-ї понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ. Те, що саме його родина будує тут дім, підтвердили нам власні джерела у правоохоронних органах. Але сільський голова, навіть попри те, що живе на тій самій вулиці, де триває будівництво, каже: сусідів не знає, хто тут працює - не бачив.
Юрій Волощук, сільський голова:
- Я бачив, що там стояли блоки, були завезені. Вони стояли на вулиці. Хто будує, я не бачив. - І військових ви тут не бачили? - Ні.
Говорити про будівництво не погоджуються й інші селяни.
- Я не бачила, нічого не знаю. - Приїжджали військові? - Я не бачила, бо я дальше живу від них.
- Хлопці, що будували хату, були у формі чи в цивільному? - Я не наблюдаю нікого.
Дещо розповів лише один сусід, на умовах повної анонімності.
- Він що, такий що буде військовий строїти? Переодів. Розумієте? - Багато там було людей? Було 4-5 чи 6 людей. Війна йде, а вони будуються. На що тая власть дивиться? Власть є в нас чи нема? Що вони, не бачать?
За фактом залучення військовослужбовців на будівництві, замість виконання бойового завдання, триває досудове розслідування.
Вадим Шафранюк, керівник Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону:
Було встановлено, що дійсно, 4 військовослужбовці, які офіційно включені в цей наказ про відрядження, не вибули в зону ведення бойових дій, а перебувають за місцями свого постійного перебування. Надалі були ці військовослужбовці командиром військової частини залучені на будівництві приватного будинку на території Хмельницької області.
Слідство встановило, що за роботу на будівництві військовослужбовці отримали близько одного мільйона гривень - як за участь у бойових діях. Водночас виявилося, що цей будинок не єдиний, який під час воєнного стану зводять підлеглі комбрига.
Тетяна Сивоконь, кореспондентка:
Місцеві мешканці порадили нам приїхати до цього дачного масиву. На вулиці Набережна, це перша лінія від Дністра, кажуть люди, військовослужбовець будує ще один маєток. Трирівневий, який просто біля води. І кажуть: його будували військовослужбовці.
Кому насправді належить недобудова - достеменно невідомо. Але місцеві розповідають: для будівництва вже третій рік поспіль залучають техніку з військовими номерами та молодих чоловіків, схожих на армійців.
Віктор, житель дачного масиву:
Це люди, вибачте за слово, вори. Там люди гинуть, а цей строїться. Я не знаю, хто він. Бо не знаю. Він оформив це все на дочку, наскільки я знаю. Грузовики, КрАЗи. Возив він сначала воєнними машинами. Воєнні і номера воєнні. Понятно. Привозили метал, ви собі навіть не уявляєте, це можна строїти якийсь завод. Тони металу, а ці хлопці працюють. Но працюють так зрання до вечора і додому йдуть.
Хто і що тут будує, не розповів нам і староста цього округу.
Олександр Ковальчук, староста старостинського округу:
В мене такої інформації немає. Чи там хтось будував, чи не будував. Дивіться, на стільки великий об'єм роботи, що тут по селах не просто так проїжджати.
В рамках ще одного кримінального провадження ДБР досліджують можливі протиправні дії офіцерів 211-ї бригади щодо застосування в умовах воєнного стану фізичного насильства до підлеглих та вимагання коштів.
Ольга Чиканова, спікер Державного бюро розслідувань:
Слідство досліджуватиме матеріали, зібрані у ході службових перевірок Міністерством оборони України. Повідомлення у медіа та соціальних мережах щодо знущань над бійцями тощо. Зауважимо, що до ДБР не надходило жодних матеріалів щодо цієї ситуації. Ні від офіційних осіб, ні від бійців бригади.
Сьогодні командира 211 понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ відправлено під варту, повідомили в Офісі Генпрокурора. За клопотанням прокурорів, суд обрав запобіжний захід - тримання під вартою з правом внесення застави на суму понад 908 тисяч гривень.
Андрій Багрій, прокурор Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону:
Прошу застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у розмірі 300 прожиткових мінімумів.
Олег Побережнюк, підозрюваний:
Говорю відверто: будинок почав будуватися в травні місяці. Всі ці докази, що вони працювали в жовтні, грудні - це неправда. Мені з учорашнього вечора прилаштували ще якісь будинки, я ніякого відношення не маю до тих будинків.
Окрім цього, вище командування відсторонило його від виконання службових обов’язків. Досудове розслідування триває.