У Києві запрацював "РеабіЦентр": як відновлюють бійців [ Редагувати ]
Сучасне обладнання для фізіотерапії, а ще комплексна ерготерапія - тобто вправи з дрібної моторики верхніх кінцівок. І все це в новому спортивному просторі та з сучасним обладнанням. Відкрили комплекс на базі реабілітаційного центру Національного інституту травматології та ортопедії в Києві. Більше про роботу центру - в сюжеті Романа Барашева.
Юрій Михайлов, військовослужбовець ЗСУ:
Після поранення осколкового в мене було таке явище, як холодна стопа, як кажуть лікарі. Не відчував зовсім стопу. Після вправ в цьому відділенні знов ходжу. Півтора рочки воював в піхоті і все було добре.
Юрій дістав осколкові поранення стопи, плеча, кілька контузій. Але знову хоче повернутися у стрій. Тому проходить реабілітацію в новому центрі Національного інституту травматології та ортопедії.
Юрій Михайлов, військовослужбовець ЗСУ:
Це вже в мене 3-й раз похід сюди. Сподіваюся, що все буде добре. Повоюємо ще.
Наталія Борзих, завідувачка відділу реабілітації Національного інституту травматології та ортопедії:
Такий простір у нас з'явився тільки зараз. У даному центрі є зали фізіотерапії, ерготерапії, кабінети фізіологічної допомоги і кабінети лікарів. Ребцентр оснащений сучасним обладнанням, на якому працюють наші досвідчені фахівці. Це фізичні терапевти, ерготерапевти під керівництвом лікаря фізично-реабілітаційної медицини.
Сюди звертаються пацієнти з ортопедичною патологією, з порушеннями опорно-рухового апарату, з важкими пораненнями кінцівок. Тут лікують, усіх, хто потребує комплексного лікування та реабілітації.
Олександр Коваленко, ортопед-травматолог:
Все це обладнання дозволяє максимально індивідуалізувати підхід до кожного пацієнта, пришвидшити й зробити зручною роботу для фізичного терапевта, ерготерапевта та лікаря. І підготувати пацієнта до подальших хірургічних втручань. Це допомагає якомога швидше повернутися в стрій.
Олександр, військовослужбовець ЗСУ:
Піхотинець, на війні з 20 року, пройшов Донбас, Київ, декілька поранень, контузій. Зараз я розробляю кисть руки, саму руку, плече, тому що було важке поранення. Відірваний був палець, но прижився.
Олександр намагається повернути своєму кулаку функцію стискання. Працює на багатофункціональному стенді для ерготерапії.
Марина, ерготерапевт:
Призначений для фізичної функціональної розробки пальців та кистей рук. Для Олександра вибрана вага, яка йому потрібна. Тут є різний діаметр. Якщо у пацієнта порушена функція стискання кулачка, йому буде важче працювати на більш вузьких позиціях Тому Олександр проходить від ширшої до найвужчої.
Стіл має 12 тренажерів для розвитку зап’ясть і пальців.
Марина, ерготерапевт:
Наприклад, тренажер для 4 пальців. Так ми працюємо. Тут прокачуєм супінацію-пронацію. Для першого пальчика тренажерчик.
А це апарат для розробки рухів у ліктьових та плечових суглобах.
Роман, лікар фізичної та реабілітаційної медицини:
Ми зафіксували кінцівку і розпрацьовуємо рухи в плечовому суглобі. Ми можемо змінити положення цього аксесуару і працювати з ліктьовим суглобом.
Є в центрі також тренажер для реабілітації бійців в ігровій формі. Він дозволяє розвивати когнітивні функції, пам’ять, реакцію, відновлюючи при цьому травмовані верхні кінцівки.
Олександра Котиньова, асистентка фізичного терапевта:
Пацієнт під час відновлення торкається сенсорних ліхтариків, які змінюються за послідовністю. Можна використовувати для двох пацієнтів в режимі змагальності.
Ось так змагаються Олександр і його реабілітолог.
Наша задача - торкатися ліхтариків на швидкість. Хто із нас за 60 секунд виконає швидше варіант реакції, так само баланс, координація - рахунок, переміг пацієнт.
Олександр, військовослужбовець ЗСУ:
В мене проблема з коліном лівим і правим, меніски, мені дуже важко ходити по сходинках.
Всі ушкодження в суглобах Олександра видно на екрані ось цього комп’ютерного діагностичного приладу.
Це у нас проєкція пацієнта, він сідає, підключаємо датчики і будемо бачити рух кожного суглоба. І пішли. І пішла діагностика, тут згинання ключового суглоба, коліна, рух тазу, вся нижня кінцівка. Потім ці графіки аналізує лікар або фізичний терапевт. Робимо план реабілітації стосовно руху кожного суглоба.
У медзакладі лікарі мають змогу допомагати кільком тисячам пацієнтам щороку.
Ірина Волинська, керівник реабілітаційного центру:
Можна отримувати амбулаторно, тобто перебувати вдома і приходити в центр або перебуваючи в стаціонарі клініки реабілітації. У 2025 році РеабіЦентр стане платформою з реабілітації, наші лікарі будуть навчати лікарів з інших міст України.
Послуги з реабілітації для військовослужбовців у центрі безоплатні.