Атака на Енгельс: стали відомі масштаби руйнувань [ Редагувати ]
Пожежа, яку видно за десятки кілометрів, пожежні авто та режим "надзвичайної ситуації". Тривожно в російському Енгельсі. Там працюють українські Сили оборони. Напередодні до російського міста завітали безпілотники. Під прицілом "залізних пташок" нафтобаза неподалік стратегічного аеродрому "Енгельс-2". Там, нагадаю, окупанти дислокують борти стратегічної авіації.
Які масштаби руйнувань? Чи вдалось загасити пожежу? І головне, як це вплине на обороноздатність рф? Про все це далі в матеріалі.
Перші вибухи в російському Енгельсі пролунали близько третьої години ночі.
Наш девятый завод и нашу нефтебазу взорвали, офиг*ть! Охр*неть!
Коли ж настав день, дим від пожежі й досі було видно за багато кілометрів від місця займання. Продовжило горіти й протягом усього дня!
Пізніше у Генштабі офіційно підтвердили успішну роботу українських безпілотників.
Атаковано базу зберігання нафтопродуктів "Комбінат Крістал", що в Енгельсі Саратовської області. В районі цілі фіксувалися численні вибухи, здійнялася масштабна пожежа. Слід зазначити, що ця нафтобаза забезпечувала паливом військовий аеродром "Енгельс-2", де базується стратегічна авіація ворога. Ураження нафтобази створює серйозні логістичні проблеми для стратегічної авіації російських окупантів та суттєво знижує їх можливості завдавати ударів по мирних українських містах та цивільних об'єктах.
Нафтосховище комбінату "Крістал" Росрезерву розташоване всього за десять кілометрів від аеродрому "Енгельс-2". Зберігання пального для російської військової авіації було для цієї установи мало не священним обов'язком, закріпленим на федеральному рівні.
На території нафтосховища знаходяться 46 резервуарів для зберігання нафтопродуктів, зокрема авіаційного пального, яке використовується для стратегічних бомбардувальників Ту-95 та Ту-160. На самому аеродромі базується авіація зі складу 22-ї важкої бомбардувальної дивізії, а саме: 121-й бомбардувальний полк, оснащений літаками Ту-160, та 184-й важкий бомбардувальний авіаційний полк, що використовує літаки Ту-95.
Наскільки саме недавня масована атака українських дронів ускладнить "функціонування" ворожого аеродрому стане відомо пізніше - кажуть військові експерти. За даними ЗМІ, за минулий рік українські безпілотники здійснили понад 80 атак на стратегічні об'єкти на території самої росії, а також окупованих територіях.
Під прицілом українських безпілотників нафтопереробні заводи та нафтобази. У фокусі й заводи, що займаються постачанням пального для військової техніки. Після таких атак деякі російські підприємства надовго вийшли з ладу. А об'єм нафтопереробки в росії у 2024 році упав до мінімального показника за 12 років.