Відкрив перукарню, а нині мріє про салон на колесах: історія ветерана [ Редагувати ]
Понад сорок ветеранів відкрили власну справу на Рівненщині. Бізнес започаткували за допомогою державних програм.
Ігор Рик з Рівного - учасник бойових дій - мріяв про власну перукарню. Рік тому йому вдалося здійснити свій проєкт. Наступний план - обладнати ще й мобільну перукарню на колесах, аби обслуговувати побратимів у шпиталях та лікарнях. Про шлях від армійця до підприємця - далі у сюжеті.
Бачите, тут в нас так світло включається. Диванчик для клієнтів для очікування, два робочих місця. Є мийка.
Усе це вмістилося в невеличкому МАФі. Експрес-перукарню відкрив рівнянин Ігор Рик.
Це моя здійснена мрія - експрес-перукарня.
Чоловік - ветеран російсько-української війни. Брав участь в АТО. За п’ять років контракту з Нацгвардією мав не одну ротацію в зону бойових дій.
Ігор Рик, ветеран російсько-української війни:
Ротації в нас тривали по-різному – від трьох до чотирьох місяців. Їздили в Слов’янськ, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Краматорськ.
Доки служив, мріяв про власний бізнес: невеличку перукарню, де можна було б швидко й недорого підстригтися. Втілити задумане зміг лише торік завдяки програмі "Власна справа".
Ігор Рик, ветеран російсько-української війни:
Отримав я грант на 250 тисяч. На ці кошти було значить обладнання, реклама й оренда. Оренду на пів року можна було розділити на певну суму. Було куплено приміщення за власні кошти.
Раніше жодного стосунку ані до підприємницької діяльності, ані до перукарства Ігор не мав. За освітою – еколог та юрист. Сам клієнтів не стриже. Довірив це професійним перукарям, яким дав роботу.
Пані Наталія забігла підрівняти волосся. Кілька хвилин - і зачіска готова. За табличкою "Створено захисниками" зрозуміла, що власник цього закладу – військовик.
Наталія, жителька Рівного:
Треба підтримувати такі ініціативи отаких людей, які не зважаючи на те, що пережили такий досвід, вони все ж прагнуть вернутися в суспільство, заробляти гроші для себе і в бюджет. Ну, якби жити далі.
Ігор працює у Рівному вже рік. Каже: ані дня не шкодував, що наважився стати підприємцем. Розвивати свій бізнес ветеран планує і надалі. Нещодавно задумав відкрити ще одну перукарню, але вже на колесах.
Це перший автомобіль проєкта "Вміло діло", який ми передаємо Ігорю Рику – підприємцю, ветерану.
Віднині чоловік має ключі від вантажного мікроавтобуса. Його придбав у лізинг і хоче перетворити на мобільний салон.
Ігор Рик, ветеран російсько-української війни:
Є ветерани, є військові, є люди обмежені в пересуванні, тому я думаю, що це буде актуально і це буде корисно для людей. Це буде в розстрочку за хорошими умовами. Виплата буде тривати два роки, розділена на окремі рівні частини.
Таку змогу захисник отримав завдяки пілотному проєкту, який започаткували українські ветерани та американські бізнесмени.
Сергій Позняк, голова Асоціації підприємців-ветеранів:
Вирішили зробити такий ветеранський проєкт, в який ми залучили тільки сюди півтора мільйона доларів інвестицій. Американці закупили 150 автомобілів малотоннажних – отаких, як ви бачите, і інших, в тому числі тридцять автомобілів електричних для перевезення малотоннажних вантажів.
Ініціативу розпочали з Рівненщини. На базі місцевого центру профтехосвіти на водіїв категорії С1 навчається перша група ветеранів. Після завершення курсу вони зможуть одержати в лізинг автівки від американських партнерів.
Марина Корольова, начальниця управління з питань ветеранської політики Рівненської облдержадміністрації:
Мета цього проєкту насправді відкриває дуже широкі перспективи від, власне кажучи, адаптації ветеранів шляхом навчання до цивільного життя, по-друге, це працевлаштування у наших партнерів, по-третє, це відкриття власної справи.
Стаціонарну експрес-перукарню Ігор облаштував сам. Нині міркує, як перетворити фургон на виїзний салон, щоби стригти поранених у шпиталях.
Треба хороших майстрів і з хорошим настроєм, а все інше можна підготувати так, як в перукарні, щоб воно відповідало хорошим високим якостям.