На Черкащині розгорівся скандал через приміщення для ветеранської спілки [ Редагувати ]
Скандал навколо приміщення для ветеранської спілки. У Лисянці на Черкащині ветерани російсько-української війни організували громадську організацію для допомоги військовим і учасникам бойових дій. Проте приміщення їм місцева влада готова дати лише в оренду. Більше про конфлікт - у наступному сюжеті.
Центральна площа Лисянки. Біля селищної ради пам'ятна стела, присвячена воїнам, які загинули у борні за Україну. Поряд зібралися ветерани: хто на милицях, хто з ціпком. Хочуть обстояти своє право на приміщення для ветеранської спілки.
Руслан Котенко, ветеран російсько-української війни:
Такі каліки, як я, є багато хлопців, де нам зібратись? Тут на дворі, на холоді? Приміщень багато є, це знає кожний, будемо старатись всі гуртом, щоб надали, бо, на жаль, нас буде ще більше і більше.
Більшість ветеранів - добровольці, які пішли на фронт у перші місяці повномасштабного вторгнення. Валерій має трьох дітей, але став на захист країни. Рік воював на східному напрямку і після тяжкого поранення ще рік перебував на реабілітації. Чоловік пережив 17 операцій, і лікарям вдалося врятувати ногу. Та доступність ветеранського простору для чоловіка критично важлива.
Валерій Баранов, ветеран російсько-української війни:
Скажіть, оце на п'ятий поверх, як я буду лізти? Ні, я вилізу, а є такі, що не вилізуть. Для Лисянки - це така ганьба. Я навіть не представляю, за що я сидів в окопах по пояс у воді?
Спілка ветеранів Лисянщини була створена восени 2024. Очолили її воїни з бойовим досвідом. Прагнуть допомагати й армійцям, які служать, і ветеранам. Просили у чиновників виділити вільну частину колишнього приміщення селищної ради. Відповідь здивувала.
Об'єкти комунальної власності передаються в оренду на умовах аукціону виключно в електронній торговій системі.
Та й особисте спілкування у селищній раді оптимізму не додало - каже керівник спілки.
Юрій Корнієнко, голова Спілки ветеранів Лисянщини:
І не ходіть, і нічого вам не буде, не мрійте, не ходіть.
Разом з ветеранами йдемо з'ясувати причини відмови.
У селищній раді пояснюють: не можуть діяти всупереч закону, а він передбачає лише оренду приміщень комунальної власності через Prozorro. Без необхідної документації й подання пропозицій на платформу вирішити питання не можуть. Як альтернативу пропонували кабінет на другому поверсі сільради, проте дістатися туди маломобільним ветеранам було б складно. Та є у чиновників ще один варіант.
Олександр Короленко, заступник селищного голови Лисянщини:
Ми будемо намагатись оте приміщення, на яке претендує ветеранська організація, надати, але після того, як приїде військовий комісар і вирішить питання про переселення військкомату, і тоді будемо говорити.
В очікуванні Спілка ветеранів Лисянщини звернулась по підтримку і до обласної ради.