У Львові обговорили, як побудувати кар'єру молоді та ветеранам [ Редагувати ]
Як молоді почати будувати кар'єру - йшлося у Львові на форумі. За підтримки Євросоюзу школярі, студенти й ветерани російсько-української війни, які зараз шукають себе, могли дізнатися про корисні для них програми. Це і гранти на власну справу, і освітні проєкти. Більше інформації в наступному сюжеті.
В одному зі львівських конференцзалів велелюдно. Тут молодь, яка прагне реалізуватися в житті. Ользі - 21, вона вчиться в одному зі львівських вишів. Намагається працевлаштуватися з 19.
Ольга, студентка:
Коли тільки людинка в університеті або навіть тільки пішла з нього, і не має ніякого попереднього досвіду, який дотичний зі сферою, у якій ти хотів далі розвиватись, буває досить складно знайти роботу – компанію, яка готова взяти до себе людей, які не мають досвіду. Звісно, є й компанії такі, але там конкурс великий, й іноді буває з цим проблемно.
Зараз Ольга підробляє репетиторкою. У неї свої вимоги до роботи.
Ольга, студентка:
Є ще багато різних справ і сфер, які мене цікавлять. Я б не хотіла, щоби робота була всім моїм життям, тому для мене це важливо. Якби я хотіла працювати десь, шукала б варіанти з більш гнучким графіком.
З дівчиною погоджується Евгенія Петрівська, експертка ініціативи ЄС щодо молодіжної зайнятості. Вона з колегами розробляє новий спосіб пошуку робочих місць саме для молоді. За 4 місяці з кандидатом пройдуть шлях від пошуку до влаштування на такій вакансії, яка найбільше підходить.
Евгенія Петрівська, експертка програми ЄС EU4Youth:
Специфіка будь-якого працевлаштування зараз у будь-якій країні – це нові вимоги молодих людей. Непосидючість, гнучкий графік, вільний графік, можливість працювати звідусіль. Звичайно, є професії, де ти маєш бути на своєму робочому місці, але все решта: скріплювати й розкріплювати степлером на роботі – така собі історія.
Фахівці з’ясовуватимуть, чому працювати на конкретному місці не подобається. А штучний інтелект прораховуватиме ймовірність невдалої спроби. Пілотний запуск планують наступного року на Львівщині й Волині. У центрі уваги молоді ветерани.
Евгенія Петрівська, експертка програми ЄС EU4Youth:
Снайпер чи снайперка повернулись з фронту. Вони що захочуть сидіти в офісі, повністю зі скла, біля самого вікна? Ні, вони ніколи не будуть сидіти в такому приміщенні вже більше. Тому що це вже їхня життєва специфіка.
А поки ветерани запускають власні справи. 34-річний Денис Боднар воював у часи АТО і повномасштабного вторгнення. За грантові кошти відкрив приватний дитсадок. Партнером у бізнесі стала його дружина.
Денис Боднар, ветеран російсько-української війни:
Повернувшись додому, ветерани стикаються з тим, що сім’ї їх не розуміють. І більшість ветеранських сімей розпадаються. Якщо ветерана зайняти справою, сім’ї не будуть розпадатися. Вони будуть більше триматися, більше налагоджувати контакт.
Важливу роль відіграє й освіта. Українські студенти можуть спробувати себе в міжнародних обмінах у країнах ЄС.
Катерина Жданова, проєктна менеджерка офісу Erasmus+ в Україні:
Коли ми говоримо про студентів, які їдуть на пів року чи на рік жити самостійно, облаштувати своє життя – це інший рівень відповідальності за своє життя чи за свій вибір. Це однозначно підвищення навичок мови, інший простір навчання, інші освітні умови, інші бібліотеки, інші правила гри.
Від початку повномасштабного вторгнення Європейський Союз скерував майже 400 мільйонів євро на молодіжну політику України.
Катаріна Матернова, пані посол Європейського Союзу в Україні:
Ці програми працюють за дуже різними напрямами – починаючи з будівництва укриттів у садочках, у школах і закінчуючи підтримкою релокації університетів з тимчасово окупованих територій в інші частини України. Це також інші програми освітніх обмінів.
Проєкти для молоді триватимуть і цьогоріч. Єврокомісія у звіті за 2024 рік відзначає: в Україні серед викликів є зниження рівня освіти через дистанційне навчання внаслідок війни.