У Рівному ветеран протестував пандуси на безбар'єрність [ Редагувати ]
Соціальний експеримент за участі ветерана війни. У Рівному ексштурмовик та небайдужі містяни тестували доступність міського простору для людей з інвалідністю. Учасники заходу "Майстерня безбар’єрності" зумисне пересіли на крісла колісні та пробували здолати усі перешкоди, щоб дістатися соціальної інфраструктури.
З якими труднощами стикнулися учасники експерименту та чи зрештою пристосоване місто для людей з інвалідністю – далі у сюжеті.
Прилетіла міна, розірвалось, і осколок перебив кістку нижче коліна.
Важкого поранення Євген зазнав рік тому під Авдіївкою. На війні боєць з першого дня повномасштабного вторгнення. Сам родом із Чернігова. Спершу боронив рідне місто, а коли окупанти відступили, попросився у Третю штурмову бригаду.
Євген Сивопляс, ветеран російсько-української війни:
У січні 23-го вирушили на Бахмутський напрямок. Перебували там 11 місяців, отримав там два поранення, вийшли на ротацію, і в лютому 24-го вирушили на Авдіївський напрямок. І там вже під самою Авдіївкою, коли вже з неї виходили, стримуючи ворога в посадці, отримав поранення, яке призвело до ампутації кінцівки.
Уже пів року як ветеран ходить на протезі.
Спеціально я його відкриваю для того, щоб нагадувати людям, що війна продовжується.
Євген нині живе у Луцьку, де й був на реабілітації. Щойно вийшов із лікарні, усвідомив: місто не підлаштоване під потреби таких, як він. Майже рік чоловік інспектує різні міста України на доступність.
Євген Сивопляс, ветеран російсько-української війни:
Це стало такою нашою новою боротьбою, можна сказати, щоб всередині країни створити ці умови. Умови для наших захисників і в цілому для людей з інвалідністю, бо нас понад три мільйони.
Ветеран спеціально сідає у крісло колісне. Ось разом з помічниками пробує пандуси у центрі Рівного.
Дуже важко, просто дуже важко.
Катерина теж спробувала підкорити підйомник на кріслі колісному. Правоохоронниця долучилася до соціального експерименту, аби перевірити, чи можливо людям з інвалідністю дістатися громадської інфраструктури.
Катерина Хаймик, поліціянтка підрозділу дотримання прав людини ГУ Нацполіції у Рівненській області:
Бійців буде багато, які будуть пересуватися на кріслах колісних, і ми маємо до цього йти та облаштовувати простір міста Рівного.
Пандусами принаймні у середмісті Рівного облаштовані майже всі заклади та установи. Але на них часто відсутні поручні, вони - вузькі, а на деяких - високий кут підйому не дозволяє справитися без сторонньої допомоги.
Подолати усі перешкоди на шляху – неабияке випробування, кажуть учасники експерименту. Подекуди це навіть небезпечно.
Що з цим пандусом, у нього високий кут нахилу, і ось водовідведення - воно має бути в рівень, тобто решітка має закривати в нуль, і оцього підвищення немає бути.
Експеримент під назвою "Майстерня безбар’єрності" влаштували, щоби показати, з якими труднощами щодня стикаються люди на кріслах колісних. Захід провели з ініціативи молодіжного простору Рівного.
Анастасія Зубкович, координаторка молодіжного простору "Нота":
Ми повинні показати усі перешкоди, тому що пересуватися на кріслах колісних - це вже перешкода, а враховуючи погодні умови, це додає більш навантаження. Непродумана інколи навіть інфраструктура міста, ти начебто знаєш, що там є пандус, але нахил пандуса може бути зависокий.
Євген показує нам один з пандусів, який, на його думку, зручний для заїзду. Тут є і кнопка виклику персоналу, і кахель - неслизький. Торік Рівне увійшло до кола міст реалізації пілотного проєкту із впровадження заходів безбарʼєрності. Та як показав експеримент на кріслах колісних, ще є над чим працювати, аби місто ставало комфортнішим для людей з інвалідністю.