Врятували 7 життів: на Запоріжжі пересадили органи від посмертних донорів [ Редагувати ]
На Запоріжжі близько тисячі людей чекають на операцію з трансплантації. Більшість з них потребують пересадки нирки чи печінки. Такі дані називають медики. Майже за тиждень фахівцям прифронтового міста вдалося провести 4 операції. Як почуваються пацієнти - розпитала Інна Гогой.
На цих кадрах - спільна кропітка робота запорізьких та київських медиків. Того дня у прифронтовому Запоріжжі фахівці провели одразу дві трансплантації. Пересадили нирку та серце і врятували пацієнтам життя.
Євген Гайдаржі, завідувач відділення трансплантації та нефрології:
На теперішній час всі реципієнти, які отримали органи, почуваються задовільно, всі в гарному настрої, органи функціонують стабільно.
Після трансплантації нирки відновлюється в палаті і пані Юлія. Її боротьба за здоров’я триває майже 30 років. З них останні 4 жінка перебувала на гемодіалізі. Через це до лікарні доводилося їздити тричі на тиждень. Процедура штучної нирки доволі тривала та неприємна, розповідає пацієнтка.
Юлія, пацієнтка:
Мені, наприклад, важче було після діалізу, падав тиск, дуже погано себе почувала, велика слабкість, ну, і сама ж процедура, звичайно, 4 години, коли ти лежиш майже не рухаючись.
Юлія зізнається: коли дізналася про майбутню операцію - дуже хвилювалась. Найбільшою підтримкою були чоловік і донька.
Юлія, пацієнтка:
До операції в мене був низький тиск майже весь час, особливо після діалізу, зараз стабільний. Чо я дуже рада. Ніяких головних болей, ніяких інших там запаморочень.
Трохи більше ніж за тиждень запорізькі медики провели 4 трансплантації. Донорами для усіх пацієнтів стали молодий чоловік та жінка. Після їхньої загибелі родичі дали згоду на посмертне донорство. Завдяки такому рішенню вдалося врятувати життя семи людей з різних куточків України.
Євген Гайдаржі, завідувач відділення трансплантації та нефрології:
Реципієнти з Києва, Львова і наші реципієнти саме з Запоріжжя. Вдалося пересадити 3 нирки саме реципієнтам Запорізької обласної лікарні. Реципієнти, які отримали органи з інших міст, знаходилися в листі очікування вище за наших реципієнтів, вони були в більш складному становищі.
Олена Солов'юк, медична директорка Запорізької обласної клінічної лікарні:
Пересадку серця робили у Запоріжжі через час, є певний час, коли потрібно проводити трансплантацію органів. Тому пацієнтка із Києва їхала до Запоріжжя і вже у Запоріжжі проводилась трансплантація серця.
За даними лікарів, пересадки нирки або печінки на Запоріжжі потребують близько семисот людей. Іще сто сподіваються на нове серце. Для декого з них трансплантація від неродинного донора - єдина надія на порятунок.
Євген Гайдаржі, завідувач відділення трансплантації та нефрології:
Проблема трансплантації полягає в тому, що не вистачає донорських органів, це не тільки у нас, це по всьому світу. У нас нема вибору, якщо ми не будемо розвивати посмертну трансплантацію, це основний напрямок, який може дозволити отримати органи всім тим, хто потребує.
Лікарі кажуть, пацієнти, які пережили трансплантацію, мають усі шанси повернутися до повноцінного життя. Але за умови постійного вживання спеціальних ліків. Такі препарати завжди під рукою і в Юлії, вона вже готується до виписки, а після реабілітації планує повернутися на улюблену роботу.