Американські хірурги у Львові рятують дитячі обличчя після війни [ Редагувати ]
До Львова прибули 8 пластичних і щелепно-лицьових хірургів зі Сполучених Штатів. У місцевому "Охматдиті" вони оперують дітей, які мають вроджені вади обличчя, голови й шиї. Більшість юних пацієнтів - зі східних регіонів України. Як відбувається лікування та скільком уже допомогли, дивіться далі.
У трьох операційних львівської лікарні "Охматдит" одночасно працюють по двоє українських лікарів і ще пара зі Сполучених Штатів. Разом до п'ятниці планують допомогти 35 дітям.
Наша тріщина тут. Ми намагаємось відокремити ось це. Нам треба просто закінчити цей кут.
Це вже восьма така подорож американських хірургів до України. У рамках проєкту Reconstruction Missions проконсультували сотню дітей із вродженими вадами обличчя - вони переважно зі східних регіонів.
Світлана, мама пацієнта:
Немає дому. Нічого там уже немає. Він зруйнований, так само як і все місто, з якого ми приїхали.
Світлана і 10-річний син Артем родом з окупованої Красногорівки. На початку повномасштабного вторгнення знайшли прихисток у Покровську, потім, після чергової операції, залишились у Києві. Артем від народження має на обличчі пухлину і вже переніс 5 медичних втручань.
Світлана, мама пацієнта:
Є можливість така, що до 18 років щось зміниться, але це під питанням. А так, поки потроху прибирають пухлину. Є якісь ліки, але вони дуже дорогі, і вони для дітей старшого віку.
Артема оперуватимуть найближчими днями.
Світлана, мама пацієнта:
Зараз у нас такий вік, що ми вже дивимось на людей, які на нас дивляться й усміхаються. Діти є, що дражнять. І він не хоче виходити на вулицю. Він більший час проводить удома за телефоном, за планшетом. З друзями спілкується онлайн.
Христина Погранична, щелепно-лицева хірургиня Центру дитячої медицини лікарні "Охматдит":
Це є хлопчик з важкою формою нейрофіброматозу обличчя. Ми плануємо йому зробити видалення пухлини й провести фейсліфтинг. Покращити якість його життя: і естетичний, і функціональний результат.
Ірина завжди поруч із семирічним Кирилом. Вони приїхали з Кривого Рогу.
Ірина, мама пацієнта:
У Кривому Розі щелепно-лицевого хірурга дитячого в нас немає. То ми звернулися спочатку в Київ, а зараз у Львів.
У Кирила була розщілина піднебіння, через це не міг ковтати їжу. Торік його прооперували у столиці. Втім, потрібне додаткове втручання, бо хлопчику складно вимовляти звуки.
Ірина, мама пацієнта:
Нам казали: підросте - розговориться. А потім усе-таки ми займались з логопедом, і логопед сказав, що нам треба робити операцію. Розмовляємо погано, не всі його можуть зрозуміти, то потрібна операція.
Оперують дітей безплатно. Та цим лікування не обмежується.
Христина Погранична, щелепно-лицева хірургиня Центру дитячої медицини лікарні "Охматдит":
Усі пацієнти отримують суміжну допомогу, тобто такі фахівці, як краніофаціальний ортодонт, з нашими дітьми працюють логопеди й психологи.
Американські лікарі приїхали підтримати українців. Пластичний хірург Стівен Ортен оперує наших пацієнтів ще з початку повномасштабного вторгнення.
Стівен Ортен, пластичний хірург (США):
Ми спільно боремося за те, щоб принести благо світу, і ваші зусилля в цій боротьбі за свободу, незалежність і гідність, коли ви робите добро для всіх людей - це те, що ми повністю підтримуємо, і тому ми вдячні вам і цінуємо все, що ви зробили.
Загалом хірурги з США прооперували майже тисячу українців.