Знищити танк і обійти снайпера: як готують спецпризначенців [ Редагувати ]
Як готують бійців до роботи на передовій? Наш наступний матеріал про воїнів Центру спеціального призначення "Омега", які проходять жорсткий відбір і безперервно тренуються. Адже саме на них покладені завдання - нищити російські танки та протидіяти снайперам.
Спецпризначенці. Хто вони? І як здобувають навички ведення бою? Бачив Роман Гаврилів.
Зібрати інформацію, запустити в небо "пташку" і обережно ступати. У ворожому окопі ще може чатувати противник. Завдання – знищити його.
Успіх операції передусім залежить від індивідуальної підготовки солдата та його вміння користуватися зброєю.
– Номер 2 – довгий ствол, готовність зброї номер 2 – короткий ствол. Кількість патронів – 30. Кількість гарантованих уражень – 27. – Плюс. – Умови виконання вправи зрозумілі? – Так. – До стрільби. Зарядити зброю, приготуватися.
Позивний "Паразит", командир групи інструкторів окремого загону ЦСП "Омега":
Ви бачите на відео: боєць переміщається з точки й міняє положення для стрільби – лежачи, стоячи. Навіть як зараз без рюкзака, тільки в броні – це досить нелегко.
Відбір до загону Центру спецпризначення "Омега" - один із найсуворіших. 65 відтискань, 80 підходів на прес, біг - три кілометри за 12 хвилин. І це ще не все.
Позивний "Паразит", командир групи інструкторів окремого загону ЦСП "Омега":
Зразу боєць виходить на м’який зал, і також відбуваються в нього три раунди по дві хвилини, де перевіряється – це не бої без правил – стійкість бійця і його морально-психологічний стан. Після таких вже фізичних навантажень, що він здав, і тут ще він ще має битися в рукопашному бою, і тут більше проявляється характер.
Часто завдання спецпризначенців - це порятунок цілого напрямку. І вони виходять останніми звідти. Командир групи за позивним "Каспер" згадує бої за Сєвєродонецьк улітку 22-го. Він служить 10 років, з них 8 в "Омезі".
Позивний "Каспер", військовослужбовець:
Усі мости були підірвані, виходу по суші звідти не було. Усі виходили через річку Сіверський Донець. Ми до останнього прикрили всі сили суміжних підрозділів і також наші. Виходили крайніми з того напрямку. Наш підрозділ узагалі без втрат вийшов.
Останній постріл у мішень – індивідуальні вправи завершено. Тепер командна робота – зачистка ворожого окопу. Оператор дрона розкладає все обладнання далеко від позиції. Там же "Каспер" зі своєю групою працюватиме через радіозв’язок, його очі – розвіддрон.
Позивний "Паразит", командир групи інструкторів окремого загону ЦСП "Омега":
Це дуже важливий зв’язок, бачення командира, щоб він міг управляти боєм. Але якщо він пропадає, це все на етапі планування проговорюється. Як кажуть: "Що я буду робити, якщо що?.."
"Каспер" звертається до іншого бійця за позивним "Єті". Той теж командує групою. Бився з окупантами на майже всіх напрямках фронту.
Позивний "Єті", військовослужбовець:
Я, наприклад, як командир групи, маю знати, що мої люди точно знають, що їм робити. Щоб не було: я пішов направо, я пішов теж направо, а там, де наліво – сектор не перекрив. Ми цим елементам багато часу приділяємо, тому що це реально важливо.
Ще один принцип роботи вояків з "Омеги" – взаємозамінність.
Позивний "Єті", військовослужбовець:
Не може бути такого, що випав кулеметник, і там хтось не може його замінити. У нас усі мають володіти кулеметом на базовому, нормальному рівні.
Ворожий окоп зачистили. За сценарієм "Каспер" наостанок відправляє дрон зі скидом. Чути дзижчання і вибух гранати. А потому завдання виконано.
Позивний "Паразит", командир групи інструкторів окремого загону ЦСП "Омега":
Якщо це все не відточити, це призведе до летальних випадків. Це смерть побратима. Найгірше, що може бути.
Бійці "Омеги" також проводять контрснайперську роботу і протидіють ворожим танкам. Усе частіше працюють у міській забудові. Такий вишкіл - лише невелика частина умов, в яких спецпризначенці вибивають російських загарбників з української землі.