Франція й Україна підписали угоду на 200 млн євро [ Редагувати ]
Україна та Франція підписали угоди про відновлення та розвиток. Загальна сума допомоги від Парижа складатиме 200 мільйонів євро. Документ передбачає реалізацію 19 проєкт в різних сферах, зокрема розмінування територій, соціальної інфраструктури та охорони здоров'я. Про те, як відновлюють Україну ще до завершення війни - розповість Єлизавета Яковлева.
Київ. Українські та французькі посадовці підписують угоду про інвестиції.
Згідно з документом, тепер офіційний Париж надає підтримку французьким компаніям, які готові інвестувати у відновлення України, навіть не чекаючи завершення війни. Загальна сума договору - 200 мільйонів євро.
Юлія Свириденко, міністр економіки України:
Ми розуміємо, що саме приватному сектору буде відводитися особлива роль у відновленні держави, і я хочу подякувати французькому приватному сектору за його активну роль. Це своєрідний знак якості для інших країн, які будуть використовувати цей приклад співпраці. І вже Швейцарія - наступна країна, яка взяла цей механізм.
Загальну грантову угоду Україна та Франція підписали ще торік. Утім, на той момент без жодної конкретики. Тепер кошти нарешті розподілили між різними проєктами.
П'єр Хельброн, спеціальний посланець Франції з питань допомоги та відбудови України:
Інструменти, які ми впроваджуємо в рамках цієї угоди, відповідають тривалим амбіціям Франції. Йдеться про привілейоване партнерство, яке ми прагнемо розвивати з Україною. І яке вже має конкретні результати. А саме те, що французькі підприємства є на сьогодні першим іноземним роботодавцем в Україні. І ми ставимо за мету разом працювати над спільними викликами.
Один із ключових напрямків угоди - розмінування територій.
Україна в умовах війни перетворилася на найбільш забруднену нерозірваними снарядами державу у світі. Лише на Харківщині потрібно очистити понад третину території регіону.
Олег Синєгубов, голова Харківської обласної військової адміністрації:
3 140 000 гектарів - площа нашої території. З них 1 250 000 вважаються потенційно замінованими. З них це приблизно 570 тис. землі сільськогосподарського призначення, 12 000 км ліній електропередач, 3000 відповідно доріг, майже 222 мости та штучні споруди й інші об'єкти, які для нас вкрай важливі.
Також французькі інвестиції посадовці планують спрямувати на відновлення повноцінного водопостачання у Кривому Розі. Там після підриву росіянами Каховської ГЕС місто деякий час взагалі лишалося без води.
Наталія Білоконь - жителька м. Кривий Ріг:
В перші дні, коли це відбулося, була паніка. Всі кинулись купувати воду. Ціни піднялися в супермаркетах - 5 літрів пляшка коштувала 100 гривень. Але буквально через день вже все вирівнялось, почали регіони доставляти воду, і влада почала це контролювати.
Згодом водопостачання в місті відновили, та якість рідини в кранах відчутно погіршилася. Ще й труби може прорвати в будь-яку мить. Саме ці проблеми й має подолати французький проєкт. Іще частина з 200 мільйонів євро піде на реконструкцію реабілітаційного центру на Вінниччині, побудову автономного містечка у Фастові неподалік Києва. Загалом йдеться про реалізацію 19 кейсів з різних напрямків. Що неодмінно прискорить відновлення України після масованих ворожих атак.