Білий дім розглядає можливість скасування санкцій проти "Північного потоку-2" – ЗМІ [ Редагувати ]

Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість скасування санкцій щодо російського газопроводу "Північний потік-2" та інших енергетичних активів у межах потенційних домовленостей про припинення війни в Україні.
Про це повідомляє Politico з посиланням на п’ятьох поінформованих співрозмовників.
За даними джерел, ключову роль у просуванні цієї ініціативи відіграє спеціальний посланник президента США Стів Віткофф, який, за інформацією видання, не приховує своєї дружби з президентом рф володимиром путіним. Він уже доручив своїй команді підготувати перелік американських санкцій, що обмежують діяльність російського енергетичного сектору.
У разі відновлення роботи "Північного потоку-2" Москва могла б отримати додаткові фінансові надходження, однак такий варіант наразі видається малоймовірним, з огляду на політику ЄС щодо скорочення залежності від російських енергоносіїв. Проте, як зазначає Politico, скасування санкцій стало б значною дипломатичною поступкою на користь Кремля.
Попри це, ініціатива стикається з внутрішнім спротивом у самій адміністрації. Зокрема, держсекретар Марко Рубіо та міністр внутрішніх справ Даг Бергам, який очолює Раду енергетичного домінування при Білому домі, висловлюються проти таких рішень. Джерела зазначають, що в адміністрації існує занепокоєння, що Віткофф міг бути дезінформований щодо реальних економічних переваг для США у разі відновлення співпраці з росією.
Крім "Північного потоку-2", обговорюється також можливість зняття обмежень з проєкту "Арктика СПГ-2", який у разі реалізації здатен постачати до 13,2 млн тонн зрідженого природного газу щорічно.
Як повідомляється, серед сторонніх осіб, які лобіюють скасування санкцій, є керівник інвесткомпанії Monte Valley Partners Стівен Лінч. У минулому він інвестував у активи, що належали росії, зокрема брав участь у придбанні часток компанії "ЮКОС" та купівлі швейцарського відділення "Сбербанку". Наразі Лінч подав заявку до Мінфіну США на ліцензію для придбання трубопроводу.
Окрему ініціативу щодо відновлення роботи газогону, за інформацією видання, просуває також Матіас Варніг — колишній співробітник спецслужб і давній соратник путіна, який перебуває під американськими санкціями. Варніг нібито намагається вплинути на команду Трампа через американських бізнесменів.