Зброя майбутнього: на форумі Brave1 презентували новітні БпЛА та РЕБ [ Редагувати ]
Інтернет-магазин для військових. А в ньому новітні технології: засоби знищення ворога, які військові зможуть придбати без посередників. Для цього Мінцифри запустило маркетплейс-платформу Brave1 Маркет. Підрозділи самостійно обиратимуть техніку, якою хочуть воювати, купуватимуть її за кошти військової частини. Пояснив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Brave1 уже два роки об'єднує виробників армійської техніки, винахідників, дослідників ринку військових технологій та державних управлінців і медіа.
Тож, що містить каталог зброї та як працює платформа - про це у сюжеті Романа Барашева.
Вадим Круц, керівник відділу досліджень компанії з виробництва БпЛА:
Це баражуючий боєприпас, який повинен захоплювати ціль і пікірувати в неї, у нього всередині буде знаходитися бойова частина. А спереду камера, яка все бачить.
Виробники високотехнологічних продуктів для Сил оборони України розповідають нам про новинки ринку.
Андрій Ребров, заступник директора компанії з виробництва БпЛА:
Великий літак Shark-M - це наш новий продукт, який вже пів року використовується Силами оборони країни. І його технічні характеристики феноменальні. Електричний літак, який може виконувати функції літаків з двигунами внутрішнього згоряння. Під час 7 годин польоту він може пройти понад пів тисячі кілометрів.
Бійці кажуть, це саме те, що зараз потрібно війську.
Платон, військовослужбовець 59 бригади ЗСУ:
Дуже цікаво бачити, як розвивається далекобійне враження шляхом літаків-носіїв, які несуть на собі ФПВ-дрони. Літак несе декілька звичайних камікадзе, на велику глибину. Це дуже цікавий концепт, ми б хотіли налагодити таку роботу в нашому підрозділі.
Представники десятків виробничих компаній зібралися на головний форум галузі ОПК - оборонний кластер Brave1.
Наталя Кушнерська, керівниця кластера Brave1:
За 2 роки на платформі Brave1 зареєстровано понад 3 з половиною тисяч рішень. Профінансовано понад 570 грантів на суму 2,2 мільярда гривень.
Учасники наголошують: сьогодні у фокусі індустрії - модифіковані безпілотники та РЕБ-системи, засоби розумного мінування та зв’язку. Загалом, від початку повномасштабного вторгнення кількість вітчизняних армійських розробок відчутно зросла. Так само як і компаній, що їх виготовляють.
Олександр, представник компанії з розробки наземних роботизованих платформ:
Виробів дуже багато, зараз іде боротьба вже за якість. Ми пройшли з багатьма учасниками шлях з вироблення дешевих виробів поодиноких, а зараз є потреба в якісніших виробах, які дозволяють працювати в будь-яких умовах надважких.
Михайло Федоров, віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України:
Якщо на момент повномасштабного вторгнення було 7 компаній, які займалися БпЛА, на сьогоднішній момент ми фіксуємо більш ніж 500 компаній. Більш ніж 200 компаній, які займаються радіолокаційною боротьбою. Збільшується кількість компаній, які займаються виробництвом ракет. І звичайно штучний інтелект, який буде впроваджуватися скрізь.
На заході презентували електронний каталог вітчизняних оборонних винаходів, доступний лише для учасників ринку та військовиків.
Євгенія Беспалова, представниця компанії приватної розвідки:
Можемо дивитись ціни, характеристики. Якщо ми заходимо на РЕБ, 148 - це все українське виробництво. Мені було цікаво дізнатися, які виробники внесені в цей маркетплейс, який презентують організатори.
Підняли на форумі також і питання експорту української продукції військового призначення до Європи.
Андрій Ребров, заступник директора компанії з виробництва БпЛА:
Нам дуже потрібний експорт. Це дозволяє нам залучати кошти в держбюджет, щоб створювати ще якісніші продукти й оперативно постачати їх в Сили оборони. Чекаємо рішення, якихось дій від держави, щоб зіштовхнути це питання з мертвої точки.
Тим часом у планах урядовців і представників кластера Brave1 - посилити грантову підтримку технологій, що довели свою ефективність, та збільшити кількість полігонів для тестування продуктів оборонної галузі. І загалом усіляко підтримувати науково-армійські розробки в умовах війни.