У Вінниці масштабно облаштовують безбар'єрні переходи й тротуари [ Редагувати ]
Без бар'єрів та зайвих перешкод. Масштабне переобладнання пішохідних переходів та тротуарів розпочали у Вінниці. Пересуватися має стати максимально зручно абсолютно для всіх: від ветерана війни до мам з візочками. Роботи виконують з врахуванням сучасних стандартів безбар’єрності.
Скільки коштує облаштування? І який фронт робіт - репортаж з Вінниці далі.
На одному зі жвавих перехресть у середмісті Вінниці кипить робота. Тут облаштовують безбар’єрні переходи.
Дмитро - морпіх. Був поранений на Донеччині під час оборони наших позицій.
Вже пройшов реабілітацію, і більш підтримання здоров’я в мене йде.
Нині прямує із лікарні, пересувається за допомогою милиць. Каже: безперешкодні вулиці – питання вкрай актуальне для поранених ветеранів.
Дмитро, колишній військовослужбовець 35-ї ОБрМП:
Війна нікуди не ділася, не закінчилася. Хлопців постійно возять, їм пересуватися дуже тяжко. Про тих хлопців, які залишилися тут, теж треба думати. Як вони будуть соціалізуватися у мирному житті. Так, це правильна постанова.
Надія як мама теж оцінила переваги руху по тротуарах та переходах із пониженням.
Надія, жителька Вінниці:
Доволі багато цих переходів вже є і доволі зручно. Це ж не тільки стосується мам із дітками. Це зараз, особливо в наш час, стосується людей, які на візочках будуть пересуватися.
Переобладнувати міський простір у Вінниці розпочали минулого року. Модернізують десятки перехресть та тротуарів у велелюдних районах. Пересуватися на кріслах колісних, милицях чи з тростинами тут має бути максимально зручно. Роботи виконують з врахуванням сучасних стандартів безбар’єрності.
Леонід Демченко, керівник відділу ремонтів об’єктів благоустрою Вінницької міської ради:
Ухил, наприклад, пандуса має бути не більше ніж 8 відсотків.Так само дорожня частина має бути в рівень із тротуаром. Не має бути ніяких перепадів. І має бути перед дорожньою частиною обов’язково встановлена тактильна плитка. Ну, і на місцях, де є заїзди, де може паркуватися якийсь приватний автотранспорт – ми його обмежуємо, щоб не було конфліктних ситуацій.
Людмила Нецкіна очолює громадську організацію, яка допомагала місту зробити вулиці доступними для усіх людей. Тепер вона тестує один із таких переходів.
Людмила Нецкіна, голова громадської організації "Гармонія":
Все зручно, доступно, тут раніше були в дуже поганому стані пішохідні переходи. Я просто цю вулицю добре знаю, і раніше, щоб перейти дорогу, потрібно було шукати, де її обійти. Почало багато пішохідних переходів з'являтися правильних, зручних по місту. Дуже ж багато в нас медзакладів, які приймають людей після травм, які пересуваються на кріслах колісних. Так само є багато людей, які повертаються додому. І вони мають мати рівні права з усіма!
Ремонт виконують коштом міського бюджету. Цього року вже переобладнати 40 понижень, а до середини літа планують модернізувати ще понад 2 сотні.