У Львові пересадили нирку дівчині, що потрапила під обстріл Охматдиту [ Редагувати ]
У Львові пересадили нирку 16-річній дівчині, яка потрапила під ракетний обстріл у київському "Охматдиті". Три роки поспіль Соломія Фоменюк перебувала на гемодіалізі. Після трансплантації минуло вже два тижні, і пацієнтка прийшла на плановий огляд. Як почувається - дізнався наш кореспондент Роман Гаврилів.
16-річна Соломія щотижня мусить обстежуватись у лікарів. Дівчині пересадили нирку.
Оксана Фоменюк, мама Соломії:
Це було дуже неочікувано і шоковано, дуже радісно для нас, бо ми цього довго чекали, справді.
Соломія від народження має проблеми з хребтом, тому пересувається на кріслі колісному. На початку повномасштабного вторгнення в дівчинки почалися ускладнення - відмовили нирки. Два роки вона провела на гемодіалізі в київському "Охматдиті".
Соломія Фоменюк, пацієнтка:
Спати хочеться після діалізу. І дуже тяжко було.
Оксана Фоменюк, мама Соломії:
У Києві дуже відчутні ці вибухи, обстріли, і дітки це постійно чули. Незважаючи чи приліт, чи ракета, вони чули, вони мусили лежати на процедурі гемодіалізу, бо це важлива процедура, триває 4 години - це немало.
На процедурі Соломія перебувала і 8 липня 2024 року. Коли російська ракета поцілила в лікарню.
Оксана Фоменюк, мама Соломії:
Нас в укритті засипало, так ось до половини. Як я вибралася звідти… Я знала вікно, де моя Соломійка на діалізі. Я вибігаю надвір, а там матраци, на яких лежали діти. Думаю, що ж із дітьми. Матраци просто розірвані на шматки. Я справді думала, що діти й не вижили. Поки шукала, то попрощалась просто з Соломійкою декілька разів, поки не знайшла.
Соломія не могла вибратися - її витягли рятувальники. Дівчині лише посікло обличчя, але родина вирішила, що безпечніше на трансплантацію чекати у Львові.
Юлія Кислова, лікар-нефролог Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медоб'єднання Львова:
Вона мала таку вроджену аномалію розвитку, яка називається Spina Bifida, і одним з ускладнень є уретерогідронефроз, тобто аномалія розвитку сечовидільної системи, які, на жаль, прогресували й призвели до термінальної стадії ниркової недостатності.
Кілька років очікування, і ось на Великдень пацієнтці пересадили нирку. Операція тривала 5 годин.
Тарас Вівчарівський, лікар-трансплантолог Дитячої лікарні святого Миколая Першого медоб'єднання Львова:
Нирочка має дуже добрий вигляд. Нема ні набряку, ні розширень, індекс резистентності є дуже добрий. Кругообіг у нирці є дуже добрий.
Доноркою стала жителька Хмельниччини. Жінка трагічно загинула. Соломія не єдина, кому вона врятувала життя.
Максим Овечко, керівник Центру трансплантології Першого медобʼєднання Львова:
Згода на посмертне донорство в тому випадку дозволила провести три трансплантації органів. Серце було трансплантоване в Києві. Печінка пересаджена дорослому чоловіку в Лікарні святого Пантелеймона, уже виписаний. І також ця третя трансплантація нашій пацієнтці.
Лікарі задоволені станом Соломії. Та й результати аналізів у нормі.
Оксана Фоменюк, мама Соломії:
Вона не могла води пити, скільки хотіла. Її добова норма води - це 200 мілілітрів. А зараз вона може пити, скільки хоче, і почуває себе дуже добре, прекрасно.
Дівчина буквально повертається до життя.
Соломія Фоменюк, пацієнтка:
Дякую їм дуже за цю нирку.
Під контролем львівських медиків Соломія перебуватиме ще рік. А потім, коли відновиться, дівчина планує мандрувати світом.