В Украине может исчезнуть большая часть рекламных билбордов [ Редагувати ]

Дев'ять із десяти рекламних щитів на дорогах мають зникнути. Таку ініціативу ДАІ уже погодив Кабмін. Даішники пояснюють, що білборди нерідко провокують аварії, бо відвертають увагу водіїв. Проте самі рекламники сумніваються, що в українських реаліях їхній бізнес можна так жорстко обмежити. Інна Жмуд розбиралась у ситуації.
Коли вони блимають - хочеться заплющити очі. Якщо навіть пішоходові, а уявіть собі, як нам, - обурюються водії через страх потрапити у ДТП.
- Вот тут есть телевизор большой, и едешь , видишь вдалеке что-то моргает , конечно, ты голову поворачиваешь.
Їх почули. У Кабміні погодили ініціативу ДАІ , так би мовити, струсити пил з рекламних конструкцій біля доріг. Дев'яносто відсотків білбордів може зникнути.
Станіслав Мізін, начальник відділу організації дорожнього руху департаменту ДАІ МВД:
- Касается и трасс и населенных пунктов на трассах не ближе 10 метров, над проезжей частью и на разделительной полосе в населенных пунктах запрет размещения на тротуарах.
Обурюються і в асоціації зовнішньої реклами. Бо бізнес похитнеться. Проте, кажуть: і для держави мінуси - податків, наприклад, у бюджет надходитиме суттєво менше. Та й демонтувати конструкції -дорого.
Роман Паламарчук, виконавчий директор асоціації зовнішньої реклами:
- Я подозреваю, что местные органы власти, так же лишены подобных бюджетов демонтировать эти щиты, соответственно, эти щиты будут просто работать в теневом режиме, кто-то будет эту рекламу размещать, непонятно кто, непонятно за какие деньги.
Скільки аварій сталося через зовнішню рекламу на дорогах - такої статистики ніхто не веде. Проте у багатьох європейських країнах виключили навіть таку можливість. Реклами - мінімум.
Чи щезне більшість щитів в Україні - слово за депутатами Верховної ради. Проте вони й самі користуються щитами. Під час минулорічної передвиборної кампанії на зовнішню рекламу витратили мільйони гривень.
Інна Жмуд, Ігор Антонюк, Новини, телеканал "Інтер".