На Львівщині активісти запропонували пілотний проект реформування міліції [ Редагувати ]
Міліція, яка довела свою неефективність, навіть більше, злочинну бездіяльність під час захоплення терористами Донбасу, потребує невідкладних реформ.
Про це не раз заявляли з високих трибун, а от львівські активісти вже розробили цілу програму змін у міліції. Серед її основних пунктів, скорочення особового складу майже вдвічі, фінансування з місцевого бюджету, повна люстрація, а також прозорі призначення. Більше у сюжеті наших львівських кореспондентів.
Від самого ранку біля будівлі обласного ДАІ велелюдно. Вхід в управління активісти заблокували лавками. Щоб не пустити в приміщення нового начальника ДАІ Степана Харабару.
Николай Савельев, журналист-криминалист, общественный активист:
- При пану Харабарі процвітали так звані накази "200", накази "500", що міліціонер повинен був за зміну здати 200 доларів, потім став наказ 500 доларів. Все воно йшло у верхи, покривалося будь-що і будь-де.
Ще місяць тому активісти відправили Президентові лист із проханням призначити їм іншого начальника. Тоді й сам Степан Харабара написав рапорт про звільнення з правоохоронних органів. Але попри це, його знову направили керувати Державтоінспекцією області.
Степан Харабара, новый начальник ГАИ Львовской области:
- Жодних судимостей у мене немає. жодних скандалів не було стосовно моєї такої не законної діяльності. Якщо є якісь законні підстави мене не допускати, будь ласка доведіть, і я зрозумію і підкорюся.
"Прозорі" призначення в правоохоронні органи - один із найважливіших моментів програми з реформування цієї системи, кажуть автори концепції.
Тарас Гаталяк, член Наглядової Ради Міністерства внутрішніх справ у Львові:
- Може бути спротив з боку Міністерства, які не знаю, чи захочуть настільки прозоро призначати нових керівників.
А ще скорочення особового складу майже вдвічі, фінансування з місцевого бюджету, повна люстрація, а призначення та звільнення керівництва міліції, тільки зі схвалення громадськості. І це тільки короткий список нововведень концепції реформи правоохоронних органів. Її, разом з українськими і зарубіжними експертами, розробили активісти Львова, а саме у Львівській області і планують запустити пілотний проект. У профільному міністерстві все схвалили.
Арсен Аваков, министр внутренних дел Украины:
- Там є ряд нововведень, які ми хочемо привезти, і подивитися, як вони будуть реально працювати, в тому числі і не цілком однозначних
Що міністрові здалося неоднозначним і що треба перевірити на практиці - Аваков не уточнив. Автори концепції хочуть почути не тільки його думку, а й громадськості. Зараз розробляють тести для опитування городян, як реформувати міліцію. Ті ж питання - зададуть і рядовим міліціонерам. І тільки потім почнуть впроваджувати. Пілотний проект зможе стартувати - як тільки будуть гроші.
Андрей Садовый, городской голова Львова:
- У міністерстві є велика кількість людей, які хочуть зробити імітацію, які не хочуть реально передавати місцевому самоврядуванню вплив над громадською безпекою. і оце є трагедія.
Успіхом чи провалом закінчиться реформування львівської та взагалі української міліції, і чи вигідне воно країні - стане зрозуміло тільки після реального старту реформ. А поки, як керували під час режиму Януковича, так і керують.
Христина Гашенко, телеканал "Інтер".