Анатолій Гриценко: Від поранень гине більше бійців, ніж у Другу світову війну (відео) [ Редагувати ]

В зоні антитерористичної операції на Сході країни солдати часто гинуть від ран тільки тоому, що не можуть вчасно отримати допомогу.
З 1330 поранених помер кожен третій - цей показник віщий ніж за часів Другої світової війни, стверджує екс-міністр оборони Анатолій Гриценко.
В ефірі програми "Подробиці" він розказав, що це в першу чергу пов'язано з этапом евакуації військових з поля бою.
Анатолію Степановичу, ми кожен день відстежуємо наше АТО та ізраїльське АТО. Ви в своїх блогах теж це робите. Є багато принципових відмінностей. Давайте поговоримо про роботу військових. Зокрема, про ціну життя солдатів в Ізраїлі і про ціну життя солдатів в Україні. Хто і в скільки оцінює життя українських солдат?
- Тут не може бути оцінки в грошах, але насправді є серйозна проблема. Ми часто чуємо "боєві втрати", але найбільш жахливими є цифри небойових втрат - на етапі, коли солдат із поля бою евакуюють до військового шпиталю.
Станом на неділю, тільки в збройних силах було поранено 1330 осіб, із них під час вивезення померли 394, тобто кожен третій. Це, фахівці знають, найвищий показник за всі останні війни.
Для прикладу, під час Другої світової тільки один із п’яти солдат гинув, решті життя рятували. Тому треба серйозно зайнятися вивченням цієї проблеми.
Можу сказати, що ще коли був міністром у 2007 році, ми перевірили на навчаннях миколаївський завод, що може виробляти сучасні і придатні для такої мети бронетранспортери-евакуатори, - їх треба закупити для армії негайно.
А це не значить, що все-таки зброю більш потужну використовують?
- Питання інше: організація, тактика і все решта. Тим більше, коли люди поранені, вони повинні відчувати, по-перше, що держава про них піклується, командири зроблять все залежне, і тоді не будуть виникати ті проблеми, які виникають.
Наприклад, мені дзвонять і кажуть: "Нас кинули, нас зрадили" - і так далі. Має бути довіра до найвищого командування. Треба усе зробити, щоб життя людини було збережене.
Давайте ще про одну проблему- наш кореспондент з Великобританії про неї заговорила. Наскільки вона далека від нас або близька до нас? Ебола йде з Африки, вже в США є хворий чоловік. Зрозуміло, що вони намагаються його врятувати, він повністю ізольований...
- Проблема насправді є. Я публічно звернувся до президента і, крім того, подзвонив в апарат РНБО для того, щоб серйозно вирішити це питання. В чому суть? Найбільше джерело цієї небезпеки – це Ліберія, Конго, Сьєрра-Леоне. Саме в цьому регіоні наші миротворці.
В Ліберії близько 250 наших солдат. Я не кажу про те, що їх треба було давно вже вивести, оскільки це вертольотчики, це бойові і транспортні вертольоти, які потрібні зараз в зоні АТО. Але зараз додалася ще й небезпека.
В тій же Ліберії вже перекривають кордон, уже припиняють навчання дошкільні заклади, відправляють у відпуски, організовують санітарний захист людей.
Вважаю, що президент мав би прийняти рішення і негайно відкликати наших хлопців звідти. Ще не вистачало тільки нам Еболи тут.
Тому що немає жодної медичної установи, підготовленої так, як в Сполучених Штатах, зі спеціальними контейнерами, де протягом року треба буде доглядати за цією людиною – кожною окремо, індивідуально. Немає в світі, ще не придумали медики вакцини проти Еболи, на жаль.
Але зараз намагаються її сторити в США...
- Дай Боже їм успіху. Але ми виходимо з того, що є зараз. Треба відкликати наших миротворців негайно додому. Провести санітарні заходи для того, щоб потім вони в нормальних умовах жили, і ніхто не загрожував нам тут в Україні з цією Еболою.
Як повідомляли podrobnosti.ua, у середині липня в Африці спалахнула маштабна епідемія лихоманки Ебола. Тільки за перші три тижні від смертельної хвороби загинуло 399 людей. На початку серпня в США з'явився перший заражений лихоманкою Ебола. Провідні американські імунологи повідомили, що готові розробити вакцину від смертельного вірусу Ебола тільки у 2015 році. Але поки що вакцини немає, і зараження поступово поширюється світом. Так, наприклад, нещодавно жінка з симптомами лихоманки Ебола прилетіла у Британію.