Дмитро Шимків: війна - це саме той час, коли треба починати реформи [ Редагувати ]

Після революційних подій на Майдані країна потребує кардинальних змін.
Для цього треба проводити нові, не завжди популярні реформи.
Політики напередодні виборів остерігаються відповідальності, і списують свою бездіяльність на війну.
Заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків завітав у студію "Подробиць", щоб пояснити, чому Кабмін не працює над реформами для України.
- Ви в адміністрації президента займаєтесь реформами. А хто має проводити ці реформи?
- Ну визнаєте, зараз в Україні є дві точки зору.
Є одна точка зору, яка вчора була оголошена Арсенієм Петровичем, прем’єр-міністром, про те, що поки війна, реформ не буде.
А більшість світових експертів, та і ми також, вважаємо, чому ні. Саме цей час і є наразі, коли треба робити реформи. В цей час, коли країна готова до реформ.
- Я спитав конкретно, хто має проводити? Тобто, ви згодні, що Кабінет міністрів?
- Частково Кабінет Міністрів, частково Верховна Рада, бо ми маємо розуміти, що мають прийматися закони.
- Дмитре, чи є на сьогоднішній день, кому цим займатися? Хто буде проводити реформи в Україні у найближчі дні, місяці, які нам вкрай необхідні?
- Нажаль, ми не бачимо поки що реформ, які повинні впроваджуватись.
Зараз в адміністрації президента ми розробляємо пакет реформ, які, сподіваємося, зможемо впровадити після 26 жовтня, коли з'явиться новий парламент, коли прийдуть парламентарі, які переймаються державою.
- Тобто, пів року ми чекаємо вже і ми маємо чекати іще півтори місяці, поки прийде новий парламент, який спочатку займеться тим, що почне форматувати більшість, ділити посади.
- Я дуже сподіваюсь, що в перші дні нового парламенту перламент займеться реформами.
А для того, щоб він зайнявся реформами одразу, зараз розробляємо пакет реформ, готуємо конкретні пропозиції, законопроекти, і я сподіваюсь, що новий уряд, сфокусується на реформах.
Можливо, ще цей уряд все-таки докладе зусиль, і зможе до кінця впровадити, наприклад, заявлені дерегуляцію. Дуже багато чого було заявлено. Треба побачити конкретний результат.
- Можливо нам потрібен досвід іноземних вчителів, скажімо? Тієї ж Грузії, дивіться, під час війни президент Саакашвілі зміг підняти мало не третю частину країни. До речі, саме під час воєнних дій з Росією був створений такий інвестиційний проект, який, напевне, безпрецедентний на території СНГ, як Батумі. Ви зі мною згодні?
- Абсолютно.
- А він зміг знайти гроші, він зміг знайти інвестора? Але наш прем’єр не може, виходить. До речі, ви згодні з Яценюком про те, що не час реформ, а час лише воювати?
- Однозначно ні. Тому що, подивіться, у нас військові події відбуваються зараз в двох областях.
Якщо ми подивимося на іншу частину України, вона є, вона працює, вона чекає реформи.
Вона дійсно чекає. І це не складно. Подивіться, скільки є регуляторних органів, це ж можна скоротити.
Ну, відправте їх у відпустку. Ну, подивіться, в адміністрації президента ми скоротили 20%. Зараз переглядаєм склад, впроваджуємо електронний документообіг, щоб зменшити час для прийняття рішення.
Це не заради документообігу, це прийняття рішення. Ми хочемо пришвидшити прийняття рішень. Ми хочемо пришвидшити прийняття рішень.