Угорщина будує паркан проти нелегалів силами в'язнів [ Редагувати ]

Сьогодні у Брюсселі міністри внутрішніх справ країн ЄС збираються, щоб вирішити, як розподілити між країнами Європи близько 160 тисяч мігрантів. Деякі країни, серед них - Чехія, Словаччина, Польща, країни Балтії та Угорщина, мігрантів приймати не хочуть.
Зокрема в Угорщині відзавтра набувають чинності нові правила щодо в'їзду в країну. Нелегалів обіцяють відловлювати та арештовувати. А на кордоні із Сербією намагаються в рекордні терміни побудувати триметровий мур, щоб спинити навалу біженців з Близького Сходу.
Це поселення виросло прямо на очах. За кілька кілометрів звідси кордон із Сербією. Табір тримається завдяки волонтерам. Вони мігрантів годують, взувають і зігрівають. Адже влада Угорщини дала чітко зрозуміти - нелегалам не раді.
"Людей дедалі більшає, а немає лікарів, бракує речей першої необхідності. Ми зібрали багато взуття і шкарпеток. Те, чого вони потребують після тижнів ходьби", - говорить Роберт Ністром, волонтер зі Швеції.
Гори сміття ростуть швидше, ніж їх встигають прибирати.
Біженці намагаються тут не затримуватися. Всі знають - поліція на це заплющуватиме очі тільки до вівторка. А з 15 числа кожного, хто перейшов кордон неофіційно - спіймають і заарештують.
"Зрозумійте, ми тікаємо від смерті, що панує у нас на батьківщині. І невже ви думаєте, що нас можуть зупинити будь-які погрози?" – говорить біженець.
Тож мігранти й далі нелегально поневіряються країною. Їхня мета не потрапити під реєстрацію. Інакше якої б країни вони не дісталися, за відбитками пальців їх упізнають і повернуть назад до Угорщини. І тоді годі й мріяти про заможне життя в ЄС.
Бабуся Ілона живе майже на кордоні. Каже, з липня мігрантів дедалі більшає. І хоча поки - жодних неприємностей від них не було, вона налякана.
"Боюся залишати ворота відчиненими. Дуже страшно. Їх багато і вони всюди. Я ж не знаю, чого можна очікувати від цих знедолених людей. Хочеться, щоб влада швидше вирішила цю проблему", - говорить Ілона Ітца, жителька прикордонного села Реске.
В Угорщини великі надії на цей паркан. Його будують з ранку до ночі. До робіт навіть в'язнів залучили. Хочуть до кінця місяця щільно закрити кордон із Сербією. Це 175 кілометрів. Мур заввишки три з половиною метри. Однак бажання мігрантів потрапити до ЄС сильніше за будь-які перешкоди.
Цю ділянку щойно відбудували, але сирійкам вдалося зробити в ній дірку. Щоправда, місце обрали невдало, і потрапили прямо до рук поліції.
Влада країни не реагує на критику з боку ЄС, мовляв, будувати паркан - недемократично. Єдине, від чого поки що відмовилися - стріляти по нелегалах. Правда, вівторок може стати переломним днем. Тут оголосять "кризовий стан". І на що підуть у боротьбі з мігрантами - можна тільки здогадуватися.
Окрім офіційної Угорщини, категорично відмовляються розуміти мігрантів Чехія, Словаччина, Польща та Румунія. Там не мають наміру виконувати квоти Євросоюзу з прийому біженців.