Схід Європи об’єднався у боротьбі проти біженців (відео) [ Редагувати ]
У Брюсселі міністри внутрішніх справ країни ЄС сьогодні вирішуватимуть, як розділити майже 160 тисяч біженців. Непрохані гості вже добряче змінили життя європейців.
Німці ввели паспортний контроль з Австрією. Угорщина огороджується парканом. Подробиці дивіться далі у сюжеті.
На переповненій шлюпці вони намагалися дістатися берегів Греції. Перед очима вже майорів жаданий берег.
Та раптом судно перекинулося. Частині вдалося дістатися суходолу самотужки. Ще кількох врятувала берегова охорона.
34 біженці потонули, половина з них - діти. Тих, кому вдається здолати море й дістатися грецьких островів, поромом привозять на материкову частину країни. На борту лише цього корабля майже дві з половиною тисячі мігрантів.
"Я дуже втомлений й трохи непокоюся, як далі буду переходити кордон з Угорщиною. Я хочу потрапити до Німеччини", - розповідає іракський біженець Нур Алдін.
Вже від завтра в Угорщині біженців і справді може чекати неприємний сюрприз. В країні почне діяти новий закон: поліції буде дозволено заарештовувати та депортувати нелегалів. Та й паркан на кордоні з Сербією вже майже збудований. Тепер там разом із поліцейськими патрулюють військові з собаками.
"Цю ділянку кордону незабаром закриють. Залишать тільки невеликий проміжок з обох боків залізничної колії. Але згодом закриють і його. Кордон охоронятиме армія. Так влада намагається не допустити біженців в Угорщину", - розповів представник Human Rights Watch Пітер Букерт.
Не вдається впоратися із ситуацією у Німеччині. Владі довелося тимчасово припинити залізничне сполучення з Австрією й поновити паспортний контроль.
В Єврокомісії до таких кроків німців поставилися з розумінням. А от єврокомісар з питань енергетики, німець за походженням, Гюнтер Еттінгер пропонує Берліну скоротити виплати біженцям, щоб у нелегалів не було спокуси потрапити саме до Німеччини.
"За європейським законодавством, Німеччина не несе відповідальності за більшість мігрантів, які прибули до Європи. Реєструвати і надавати притулок має перша держава-член ЄС, до якої вони прибувають. Тягар, пов'язаний із величезним напливом біженців, треба розподілити між усіма країнами", - заявив міністр внутрішніх справ Німеччини Томас Мезьєр.
Чи не ввести й собі прикордонний контроль, вже задумалися Австрія та Чехія. Тим часом, у британському уряді створюють нове міністерство, що вирішуватиме винятково проблеми біженців.
За 5 років Британія планує прийняти 20 тисяч сирійських переселенців. Прихистить лише тих, хто нині проживає у легальних таборах ООН, розташованих неподалік кордону з Сирією.
Як нині живеться сирійцям-втікачам у Лівані, на власні очі поїхав переконатися прем'єр Девід Кемерон. Відвідав польову школу та завітав до кількох наметів.
"Я хотів почути історії біженців та зрозуміти, чого вони потребують. Британія допомагає цьому таборові, як жодна інша країна, та виділяє чималі кошти. Ми і далі це робитимемо. Зокрема більше грошей даватимемо на освіту сирійських дітей", - заявив прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон.
Категорично відмовляються приймати мігрантів Угорщина, Чехія, Словаччина, Польща та Румунія.
Словаки обіцяють блокувати будь-яке рішення Єврокомісії щодо обов'язкових квот з розподілу нелегалів.