День жовтневої революції: смерть царизму, хай живе витрєзвітєль [ Редагувати ]

Сьогодні 7 ноября, а це значить - день Октябрської революції. Октябрська революція празнується чогось в ноябрі. Ну, нічого страшного в цьому нема. У них там все через жопу: октябрь в ноябрі, і новий год через два тижні після нового года.
Не дивлячись на рудиментарність цього свята, сучасним росіянам можно ізвлєчь із нього багато полєзних уроків, напрімєр - царєубійство. То було б похвально.
Ну якщо й - ні, то всьо-равно руським "братьям" можна відпразнувать сьогодні не менше важне свято. Бо саме цього дня, 113 років тому почав функціонувати головний інститут руської культури, її, так сказать, основна скрєпа і, не побоюсь етого слова - велічайша православна скріжаль.
7 ноября 1902 года, в славному городі оружейників і самоварів - Тулі, по інціативі мєсного лєкаря Федора Архангельского, було відкрито перший в Росії - "приют для опьяневших", тобто - витрєзвітєль…
Не то шоб, конєшно, до цього в Росії п'яних не було - були! Але до цього дня вони просто безсхозно валялися на дорозі, а відтоді появились общественні місця для їх утилізації.
Наприкінці минулого століття в Росії витрєзвітєлі ліквідірували, то вони знову валяються на дорозі, і нічого страшного. Стабільність!
Думаю, зовсім не випадково саме в Тулі народився ізвєсний нам по Лєскову мастєр Лєвша. Який колись ні з того-ні з сього взяв та й підкував нещасне животне залізними підковами. Ясно, що втнути таке можна було тільки в стадії крайнєй стєпєні оп’янєнія.
Я думаю, шо доктор Архангельский якраз ішов додому після прийома больних, розмишляв про загадочну руську душу, і тут йому стрілася блоха, що грусно і тяжко цокали підковами по полу... То він сам собі сказав: "Нє ну це вообще ні в какіє ворота. Витрєзвітєль шо-лі придумать"… І придумав.