У Києві влаштували безкоштовне обстеження небезпечної хвороби очей [ Редагувати ]
Вона з’являється непомітно і по собі залишає сліпоту. Глаукому ще називають вбивцею зору. Щорічно офтальмологи виявляють до 20 тисяч таких хворих.
У столиці організували безкоштовне обстеження. Наша Ганна Демиденко пройшла процедуру і розповість як розпізнати підступну недугу.
Глаукому називають підступним убивцею зору. Роками вона може розвиватися безсимптомно, а потім за дві години позбавити зору взагалі.
Один із найважливіших методів виявлення глаукоми на ранній стадії - це вимірювання внутрішнього тиску. Процедура зовсім не болюча, таке враження, ніби тобі дуже сильно дмухнули в око.
"Є різні методи вимірювання внутріокового тиску. Ми використовували пневмотонометрію, це коли використовуються повітря. Найвища межа норми - це 21 мм ртутного стовпа", - розповів лікар офтальмолог Олена Аль-Шималі.
Зазвичай первинне обстеження у приватних медичних закладах коштує близько 300 гривень. Нині це можна зробити безкоштовно.
У регіонах акція обстеження на глаукому проводиться в офтальмологічних відділеннях. А в столиці до акції долучилися десяток лікарень.
"Із 09:00 до 14:30 біля нас надійшло і ми виміряли тиск у 121 людей, в основному похилого віку", - розповідає лікар офтальмолог Хасан Рашід.
Таке обстеження має стати звичкою, якщо вам за 40. Із віком ймовірність захворіти зростає в рази, кажуть медики. Василь Володимирович востаннє перевіряв зір 5 років тому.
"Справа в тому, що ячмінь з’явився, й останнім разом стало щось боліти різко, або читаю й потім пропадає перед очима це все", - турбується житель Києва Василь.
Тиск у нормі. А отже, причина хвилювань пана Василя не глаукома. Все ж лікарі радять обстежитися додатково.
"Ми дивимося, якщо підвищений внутрішньоочний тиск, ми відправляємо далі його в інший кабінет, де проведе більш детальне обстеження.
Йому дивляться і очне дно, що дуже важливо при глаукомі, дивляться який диск зорового нерва, йому перевіряють зір", - розповідає лікар офтальмолог Олена Аль-Шималі.
Пані Ганна у дитинстві через нервове напруження пережила тимчасову втрату зору. Відтоді щороку обстежується, і лікується власним методом.
"Влітку огірки. На око сік з огірків, більше нічого", - ділиться досвідом жителька Києва Ганна.
Щорічно офтальмологи виявляють до 20 тисяч хворих на глаукому. На малюнках зображено, як людина втрачає зір.
Процес сліпоти невідворотний, кажуть медики. Втім, якщо терапію почати на ранніх стадіях, хворобу можна - призупинити.