Порошенко пообіцяв сприяти відновленню територіальної цілісності Молдови [ Редагувати ]

Напередодні Порошенко відкрив перший спільний з Молдовою пункт пропуску - на кордоні з Придністров'ям. Раніше на цій ділянці - силовиків, які підкоряються Кишиневу, не було - лише прикордонники самопроголошеної республіки. У Тирасполі подію розцінили як початок повномасштабної блокади ПМР і вже звернулися по допомогу до Росії.
Одеська область, село Кучурган. На кордоні з невизнаним Придністров'ям - разом з українським прапором тепер майорить і молдовський. Віднині прикордонники і митники сусідньої держави зможуть контролювати вантажі, які ввозять і вивозять з ПМР, відстежувати переміщення людей та автомобілів. Усе це - для безпеки і боротьби з корупцією - каже Петро Порошенко, який разом з прем'єр-міністром Молдови Павлом Філіпом відкривав КПП.
"Я наголошую, що ми, Україна, готові максимально сприяти відновленню територіальної цілісності, суверенітету Республіки Молдова і робити все, щоб відновити, що 25 років тому було спровоковано и має такі важкі наслідки для сотень тисяч людей, які сьогодні проживають в Придністров'ї", - говорить Петро Порошенко, президент України.
Через Кучурганський пункт у Придністров'ї, приміром, потрапляє левова частка продуктів харчування для населення. Влада Молдови стверджує: жителі невизнаної республіки від нововведення тільки виграють.
"Підприємці зможуть оформлювати свої вантажі прямо тут. Для цього не потрібно буде нікуди виїжджати. Можливо, це не сподобається лідерам Придністров'я, але це дуже необхідно людям, які проживають у цьому регіоні", - говорить Павло Філіп, прем'єр-міністр Республіки Молдова.
А от влада Придністров'я на нововведення відреагувала вкрай негативно. Мовляв, це початок масштабної блокади ПМР, нібито задуманої Молдовою та Україною. Буцімто, місцевим підприємцям тепер доведеться оформлювати імпорт і експорт за законами Кишинева, а зробити це зможуть не всі. З екранів телевізорів придністровців уже лякають порожніми полицями в магазинах. Утім, жителі Придністров'я, яких ми опитали на кордоні, нічого поганого у відкритті спільного КПП не бачать.
"- Ніякого ажіотажу і паніки? - Ні! Все спокійно, як їздили, так і їздять", - говорить Віра Демченко, жителька Придністров'я.
"Напевно, буде навіть якось простіше, краще. Може, і Придністров'я повернеться до Молдови, і Молдова Придністров'я!", - сподівається Олена Мандражи, жителька Придністров'я.
У майбутньому планують, що молдавські силовики з'являться й на інших ділянках кордону Придністров'я та України. Нагадаємо, 2006 року в Тирасполі провели референдум, після якого оголосили про створення незалежної республіки - так званої ПМР. У Кишиневі результати голосування не визнають.