Прокуратура не змогла відправити мера Одеси Труханова в СІЗО [ Редагувати ]
Нацгвардійці та поліцейські біля входу. Ще більше їх гріється в машинах - за парканом Апеляційного суду. Навколо будівлі - невеликими купками розосереджена група підтримки Генадія Труханова. Та атмосфера спокійна. У залі суду - натовп: журналісти, громадські активісти та одеські депутати. Прокурори просять змінити запобіжний захід Труханову - і взяти його під варту із заставою в 50 мільйонів гривень. Зараз мер Одеси - на поруках у народного депутата.
"Безумовно ризик впливу на свідків є, однак чи можливо його нівелювати, мінімізувати шляхом такого заходу - як особиста порука? - глибоко сумніваюсь", - наоголосив Валентин Мусіяка, прокурор САП.
Адвокат із заявами прокурора - не згоден. Запевняє, його підзахисний переховуватися від слідства не планує і готовий всіляко сприяти детективам.
"Сторона захисту в особі Генадія Труханова - здала в міграційну службу паспорти для виїзду за кордон, в тому числі і паспорт громадянина України. З моменту прибуття Генадія Труханова до України - а ми прибули 14 лютого і по 26 лютого, ваша честь - будь яких зауважень ні детективом, ні прокурором суду не надано", - заявив Олександр Лисак, адвокат.
Сам Генадій Труханов заявив - їхати з країни не збирається.
"Я никогда не подведу и не брошу одесситов. И не предам их, и буду находиться на своем рабочем месте - сколько мне позволят обстоятельства. Я офицер - и я знаю, что такое честь и достоинство. Я никогда не бежал и не убегал", - заявив Генадій Труханов, міський голова Одеси, підозрюваний.
Після наради - колегія суддів вирішила - залишити колишній запобіжний захід, а саме - взяття на поруки. А ось скільки ще лишатиметься Генадій Труханов у кріслі мера Одеси - вирішуватимуть уже в Солом'янському райсуді.
Сьогодні там продовжать розгляд клопотання прокуратури про усунення Труханова з посади.
Як стало відомо, Солом'янський райсуд напередодні заарештував активи Труханова, вказані в його декларації.