В Ізраїлі проходить міжнародний ярмарок стартапів [ Редагувати ]
В Ізраїлі проходить міжнародний ярмарок стартапів. Це своєрідний ринок, де можна купити компанію або ідею. Головна мета - звести продавців, тих хто розробляє нові технології і покупців-інвесторів.
А для звичайних людей нові технології демонструють прямо на вулицях міста. Більше розкаже Антон Готліб.
Стара залізнична станція Тель-Авіва зараз коштує дуже дорого. Це якщо порахувати вартість представлених тут на виставці інноваційних технологій та компаній. Тут їх десятки - від гігантів, на зразок "Яндекса" або "Амдокса", до зовсім крихітних бізнесів, які розробляють якусь цікаву програму для смартфонів. Це, свого роду, фестиваль стартапів.
"Ми беремо ідею і перетворюємо її в зручний для користувача додаток для смартфона. У нас є відділ розробників, які відповідають за веб-розробки, окрема команда займається мобільними аплікаціями. Справа рухається, кілька наших продуктів вже цілком успішно конкурують на ринку", - розповідає Михайло Тужинский, керівник стартапу.
Ізраїль - світовий рекордсмен за кількістю стартапів на душу населення. З десятків таких новонароджених компаній успіху досягає одна, утім щороку це приносить мільярдні угоди. Зараз в країні дуже популярно наймати на віддалену роботу програмістів з України - через їхній високий професіоналізм. Сьогодні тут представлені найрізноманітніші напрямки бізнесу - від мистецтва до електроніки. Навіть військові розробки.
"Головна мета виставки - привернути увагу простих людей до цієї сфери. Показати, чого ми добилися, в якому напрямку рухаємося і які є досягнення. Ми спеціально організували все це на вулиці, під відкритим небом. Щоб спростити людям доступ до того, що ми тут показуємо", - зазначає Омер Кальдерон, організатор виставки.
Власне, інтеракція - головна ідея виставки. Отримати можливість самому зрозуміти, як працює ринок технологій і що саме створюють за скляними стінами хай-тек кластерів.
Це - типова промислова зона. Тут немає заводів і виробництв, а тільки фірми хай-тека. Ось в цій будівлі, наприклад, розташована компанія, яка розробила технологію розпізнавання облич. В Ізраїлі живе менше одного відсотка населення планети, але 20 відсотків усіх інвестицій у високі технології приходять саме сюди.