Земельний кодекс: "Опозиційна платформа - За життя" вимагає проведення всеукраїнського референдуму - Наталія Королевська [ Редагувати ]
Шлях до підписання спікером і президентом законопроєкту про продаж землі на електронних аукціонах відкритий. Верховна Рада відхилила всі 7 постанов про скасування цього закону. Однак земельна реформа, яка має запрацювати вже з 1 липня, все ще викликає великий опір.
Сьогодні біля Конституційного суду, де мали розглядати питання про законність змін до Земельного кодексу, зібрався мітинг. Та саме засідання КСУ, хоч і тривало півдня, завершилося нічим. Чому?
Біля Конституційного суду сьогодні велелюдно - зранку близько тисячі мітингарів з'їхалися на акцію проти продажу землі.
Максим Плахтієнко, учасник акції протесту:
Немає земельного банку, немає земельного кадастру - обліку землі. Це теж пішло в небуття, його не існує.
Саме сьогодні Конституційний суд збирається на засідання, аби визначити, чи є конституційними зміни до земельного Кодексу, які парламент підтримав ще минулого року. Ініціатори розгляду - депутати від кількох фракцій.
Юлія Тимошенко, народний депутат, "Батьківщина":
Якщо цей закон, який набрати чинності з першого липня, увійде все-таки в законну силу, і якщо Конституційний суд, або референдум не зупинять це, вважайте, що українці залишаться без 72 відсотків своєї землі. Тому що в законі, який входить з 1 липня - якраз іноземці мають право володіти українською землею, іноземні банки.
Наталія Королевська, народний депутат, "Опозиційна платформа - За життя":
Этот закон неконституционный и без проведения всеукраинского референдума - украинскую землю продавать нельзя. Мы понимаем, какое колоссальнейшее давление оказывается на судей Конституционного суда Украины. И мы апеллируем к ним, как к последнему форпосту защиты Украины.
Суд починає розгляд - у неповному складі, без Олександра Тупицького та Олександра Касмініна. Колегія наголошує, що вони й надалі мають свої статуси: Тупицький - головуючий, Касмінін - суддя. Та до будівлі їх не пустила державна охорона.
Сергій Власенко, народний депутат, "Батьківщина":
Двох суддів, я підкреслюю, - суддів, Конституційного суду силоміць не допускають на засідання Конституційного суду, перешкоджаючи їм, в незаконний, - не даю оцінки, спосіб, - брати участь у засіданні, - я вважаю цей склад суду - нелегітимним.
Василь Німченко, народний депутат, "Опозиційна платформа - За життя":
Такі дії обмежують право суб'єктів конституційного провадження на захист прав громадян України, оскільки дотримання належного кворуму в суді є основою об'єктивного, всебічного розгляду справи.
Позивачі подали клопотання - встановити обставини недопуску. Або - визнати склад нелегітимним. Сторона ж захисту таку позицію називає суто політичною.
Ольга Совгиря, постійний представник Верховної Ради України у КСУ:
Політичні заяви, які неприпустимі в Конституційному суді, це по-перше. По-друге, якщо суб'єкт права на конституційне подання бере участь у цьому засіданні - він вважає склад суду легітимним, якщо він вважає інакше - має право не брати участь у засіданні Конституційного суду.
Тож до розгляду земельного питання сьогодні не дійшло - суд не зміг визначитися з процедурними моментами і оголосив перерву на невизначений термін.