Вперше в Україні дніпровські лікарі провели операцію з усунення фантомних болей [ Редагувати ]

Фантомні болі виникають у 80% випадках після ампутації. Вони виникають у ділянці, якої вже немає. Люди роками живуть на знеболювальних. Та вперше в Україні дніпровські лікарі провели операцію з усунення фантомних болей. Наші фахівці працювали за методикою, якою вже багато років оперують Бостонські колеги. Операція пройшла успішно і пацієнта вже за тиждень випишуть. На експеримент погодився 47-річний Сергій, який більше 20 років терпів біль.
У свої 47років Сергій Михайленко веде досить активний спосіб життя. Тягне однією рукою кілька тонну автівку, моржує, а ще переплив Кременчуцьке водосховище і це при тому, що у чоловіка ампутовано праву ногу та руку.
Сергій Михайленко – пацієнт:
Шторм був, прийшлось по волні плить, наче ми справились. 2 години 10 хвилин плив 5 кілометрів 100 метрів. Здавав дистацію.
Та за усім цим криється суцільний біль. Більше 20 років тому із Сергієм стався нещасний випадок, і всі ці роки його мучили фантомні болі.
Сергій Михайленко – пацієнт:
Я жив тільки із ними, і днем, і ночью. Вже просто мозок перекручував, що їх немає. Коли знеболюючі пив, коли так. Кість постоянно ось так закручує, стопу вигибає, постріли. Це кисть, якої у Вас вже немає, але ви відчуваєте біль. Так.
Мука від болю привела Сергій на операційний стіл. Дніпровські медики вперше в Україні провели унікальну операцію з усунення фантомних болей. Одного пацієнта оперувало більше 20 фахівців.
Олексій Власов, генеральний директор Регіонального медичного центру родинного здоров'я:
Це дуже складне оперативне втручання. Нам вдалося зібрати мультидисциплінарну команду в складі лікарів-нейрохірургів, ортопедів-травматологів, фахівців УЗІ та анестезіологів.
Оперували за методикою американських колег. Вони майже 10 годин, поки тривала операція, були на відеозвʼязку.
Володимир Агафонов, завідувач відділення нейрохірургії та неврології Регіонального медичного центру родинного здоров'я:
Виявити, який саме нерв визиває цей фантом. Потім проводилась під контролем УЗД його блокада. А потім проводилось операційне втручання. Після видалення нерву і тої кукси нерву виявляли ми життєздатні нервові волокна. Пришивали до нього мʼязовий графт і потім відсікали неврому і нежиттєздатний нерв.
Віктор Рокутов, завідувач відділення ортопедії та травматології Регіонального медичного центру родинного здоров'я:
Дуже складно було на деяких етапах і знайти, і обробити нерв, який спричиняв фантомні болі, тому саме декілька спеціалістів приймали участь.
Ця методика у 95 відсотках дає позитивний результат - фантомні болі до пацієнта більше не повертаються. Такі операції дніпровські лікарі відтепер планують проводити і військовим, більшість пацієнтів після ампутації кінцівок з часом починають відчувати біль, і чим раніше його блокувати, тим краще.
Олексій Григорук, заступник директора департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської обласної військової адміністрації:
Ми живемо в такий час, але це безцінний досвід, який зберігає здоров'я, зберегти життя і уменшити наслідки травм, у тому числі, таких, як ампутація кінцівок.
Успішність методики перший в Україні пацієнт Сергій демонструє і перед журналістами.
Вперше за останні 20 років Сергій не відчуває болю в ампутованих кінцівках. За кілька днів його вже виписують. І чоловік вже планує здійснити свою мрію - стрибок з парашутом.