Огляд Asus ROG Strix Scar 16: фантастичний дизайн та титанічна продуктивність [ Редагувати ]

У цьому огляді я розгляну надзвичайно потужний і захоплюючий ігровий ноутбук — Asus ROG Strix Scar 16 (G634J). Як ігровий ноутбук від відомого виробника Asus, він не тільки наділений вражаючою внутрішньою наповненістю, але також володіє неперевершеним дизайном і функціональністю, щоб задовольнити найвимогливіших геймерів.
Перш за все, варто зазначити, що Asus ROG Strix Scar 16 побудований для досягнення максимальних результатів у світі ігор. Він оснащений потужним процесором, що забезпечує неймовірну швидкість та продуктивність.
Незалежно від того, чи ви граєте в найновіші ігри або виконуєте потужні креативні завдання, цей ноутбук забезпечить вам гладку роботу і максимальний комфорт. Звісно, все це віддзеркалюється на не менш вражаючому ціннику.
Отже, мені випала можливість ненадовго доторкнутись до найпотужнішої ігрової машини, доступної на ринку, і я готовий поділитись із вами своїми враженнями.
Модельний ряд
На огляд мені потрапила модель Asus ROG Strix Scar 16, яка оснащена процесором Intel Core i9-13980HX та графічним процесором Nvidia GeForce RTX 4080. Він працює в парі з 32 ГБ оперативної пам'яті та SSD-накопичувачем на 1 ТБ для зберігання даних, а графічний процесор оснащений 12 ГБ відеопам'яті. Така мрія найвибагливішого геймера коштує 147 999 гривень різних роздрібних магазинах.
Варто зазначити, що існує ще більш потужна модель із графічною картою RTX 4090 – найпотужніша станом на 2023 рік. Обидві моделі можуть мати до 64 ГБ оперативної пам'яті та до 4 ТБ пам'яті за допомогою двох SSD накопичувачів об'ємом 2 ТБ.
Дизайн
ROG Strix Scar 16 отримав один із найбільш виразних дизайнерських рішень серед лептопів, які я бачив останнім часом. Його розміри 354x264x30 мм важко назвати компактними, але заради потужного начиння треба чимось жертвувати. До того ж це модель 16", але за розмірами співставна із 15,6-дюймовими ноутбуками.
Що стосується ваги, то вона також варта уваги – 2,5 кг – це доволі середні показники. Але 330-ватний блок живлення додає до комплекту іще 1,1 кг. Як бачите, ROG Strix Scar 16 не позиціонується як ноутбук для подорожей - він створений для забезпечення високої продуктивності.
Тому, якщо ви шукаєте портативність, то можливо варто звернути увагу на щось тонше, наприклад, ASUS Zenbook S 13 OLED або ASUS ROG Flow Z13.
Доречі, важкий блок живлення можна замінити на більш легший та компактніший, що йде у комплекті. Але він має потужність у 100 Вт, тому не допоможе розкрити усю потужність, і доданий лише для зменшення ваги комплекту.
2,5-кілограмова вагу міг би пояснити металевий корпус. Але ні, корпус у Asus ROG Strix Scar 16 пластиковий із матовим покриттям. Легка формованість пластику означає, що Asus змогла пофантазувати з косметичними особливостями, починаючи від кількох випадкових ліній на кришці та клавіатурі, а також двоколірної нижньої частини, яка маскує деякі з численних вентиляційних решіток на корпусі ноутбука. Особливо привертає увагу напівпрозорий корпус, що дозволяє бачити внутрішні компоненти.
Пластикова конструкція може здатися ненадійною, але Asus все ж вдалося створити напрочуд міцний ноутбук. Лише два ключові елементи ноутбука використовують метал: шарніри дисплея, які використовуються для надійного утримання кришки та дисплея, а також охолодження.
Додатково зовнішній вигляд прикрашає RGB підсвічування по периметру корпусу, яке придає лептопу просто таки космічний вид – це викликає у мене справжній цуценячий захват.
,
Комплект
Комплект у ноутбука теж багатий. Окрім самого лептопу, Asus надає фірмову сумку для ноутбука, ігрову мишку, доречі досить якісну та із підсвіткою, а також змінну пластикову кришечку.
Дисплей та камера
Asus використовує 16-дюймову панель зі світлодіодним підсвічуванням mini-led із співвідношенням сторін 16:10 та роздільною здатністю 2560 x 1600 пікселів (QHD). Екран, створений для ігор без компромісів, підтримує технологію Nvidia G-Sync, а також частоту оновлення 240 Гц, яка дозволить йти в ногу з найшвидшими динамічними іграми.
Доречі, mini-led панель спершу місцями не поступається OLED-панелям, оскільки видає дуже яскраві та насичені кольори. При цьому у mini-led відсутній недолік із вигорянням, але має не такий виразний чорний колір, притаманний OLED.
Міні-світлодіодне підсвічування забезпечує чудову контрастність і керування освітленням, додавання 100% sRGB і кольору DCI-P3 – це приємне видовище, і він знаходиться на одному рівні з найкращими екранами ігрових ноутбуків на ринку. Але справжнім переможцем є яскравість: міні-світлодіодне підсвічування забезпечує до 772 ніт пікової яскравості, а також підтримку HDR.
Над дисплеєм розташована веб-камера з роздільною здатністю 720p. Звичайна "вебка", якій далеко до MacBook за якістю, тому під час Zoom дзвінків помітно її низьку роздільну здатність.
Клавіатура та тачпад
Клавіатура у ROG Strix Scar 16 повнорозмірна із клавішами chiclet, повним набором функціональних клавіш і рядом елементів керування мультимедіа. Підсвітка повноцінна RGB, яка налаштовується окремим ПО від ASUS.
Цифрова NumPad панель вмонтована у тачпад, яка вмикається окремою кнопкою. Виглядає дуже ефектно, але на практиці користуватись нею не дуже зручно. Це більше компроміс, щоб зробити основні клавіші більшими для зручності. А от тачпад дуже сподобався своєю чутливістю, користуватись ним дуже зручно.
Порти підключення
З боків корпусу ви знайдете широкі можливості підключення: два порти USB 3.2 Gen 2 Type-A (10 Гбіт/с) праворуч, а також два порти USB-C, вихід HDMI, порт Ethernet 2,5 Гбіт/с і комбінований аудіороз'єм 3,5 мм ліворуч.
Ці порти USB-C можуть виглядати однаково, але вони не є близнюками, оскільки один з них підтримує Thunderbolt 4, а інший - лише USB 3.2 Gen 2 (20 Гбіт/с). Незважаючи на це, обидва забезпечують вихід DisplayPort і функцію G-Sync для зовнішніх моніторів, тому це лише питання для певних програм, що вимагають високої пропускної здатності.
Завдяки комбінованому виходу USB-C і повнорозмірному порту HDMI 2.1 в парі з Nvidia GeForce RTX 4080 всередині, ROG Strix Scar 16 може підтримувати відображення картинки у 4K/120Гц, або 8K/60Гц.
Бездротові опції: Wi-Fi 6E і Bluetooth 5.3 для підключення до мереж і периферійних пристроїв.
Продуктивність
Озброївшись процесором Intel Core i9-13980HX, ми очікували від Scar 16 вражаючої продуктивності, і він не розчарував. Майже в усіх тестах він вражаючі результати, як в іграх, так і бенчмарках. Результати можете побачити нижче
- PCMark 10: 7785 балів
- Handbrake 1.4 (рендер 12-хвилинного відео в 4K): 3:47 хвилин
- Cinebench R23: 26017 балів
- GeekBench: 2799 (одноядерний) 15869 (багатоядерний)
- 3D Mark: 16942 бали
- GFXBench 5.0: 419 балів
Реальні ігри, де в гру вступає вся міць Nvidia GeForce 4080, продемонстрували схожий розподіл балів, з пристойними результатами, які на півкроку відстають від систем з більш потужними графічними процесорами RTX 4090, але все одно демонструють значне поліпшення в порівнянні з торішніми чіпами 30-ї серії. Цьому сприяє додавання технології DLSS 3, який є секретним соусом Nvidia для підвищення продуктивності мобільних графічних процесорів останнього покоління.
- CyberPunk 2077 (QHD, Ultra Settings): 76 fps
- CyberPunk 2077 (QHD, Ultra Settings, DLSS 3.0): 99 fps
- Dead Space (QHD, Ultra Settings): 86 fps
- Dead Space (QHD, Ultra Settings, DLSS 3.0): 122 fps
- Відьмак 3 Remastered (QHD, Ultra Settings): 50 fps
- Warzone 2 (QHD, Extreme Settings): 111 fps
- Fortnite (QHD, Epic Settings): 60 fps
Тести акумулятора
Потужні ігрові ноутбуки зазвичай не показують визначних результатів роботи від батареї. Тим не менш ROG Strix Scar 16 у мене протримався 7 годин при 50% яскравості екрану, демонстрації YouTube та відкритому Word, де писався огляд. Щодо ігор, то від батареї ноутбук ледь витримує 2,5 години, при цьому потужність відеокарти знижується до 80 Вт, що сильно впливає на показник fps.
Вердикт
Asus ROG Strix Scar 16 має майже все для запуску сучасних ігор на найвищих налаштуваннях для отримання приємного показника кадрів на секунду. Причому його потужності вистачить для ігор на кілька років уперед.
При цьому він має неймовірно красивий корпус із RGB підсвічуванням, а також багатий комплект із мишкою, сумкою та двома блоками живлення. Але за цю фантастичну красу та титанічну продуктивність Asus пропонує стратосферний цінник в 147 999 гривень. Але коли ціна зупиняла вибагливого геймера?
Раніше ми повідомляли про те, як ASUS презентували незвичайніший ноутбук - Zenbook 17 Fold OLED.
Ноутбук на огляд наданий офіційним представником Asus в Україні