Відключень буде менше: як енергетики покращують енергоситуацію [ Редагувати ]
Менше відключень. Енергетики поступово вводять в роботу енергоблоки українських АЕС, що були на ремонті. Це вдається робити навіть раніше, ніж було заплановано - кажуть у Міненерго.
За тиждень з ремонту вивели вже два блоки, і це відчули українці, адже стабілізаційні відключення порідшали. Міністр енергетики Герман Галущенко відвідав одну з українських атомних електростанцій і перевірив результати роботи енергетиків.
Центр управління енергоблоком однієї з атомних електростанцій. Енергетики пильнують за моніторами. На них - усі параметри роботи технологічного комплексу, який щойно під'єднали до мережі після планового ремонту.
Микола Феофентов, інженер-енергетик:
Ведеться навантаження енергоблока, поступове, повільне, згідно з нашими документами. У нас це перший пуск після планового ремонту, тобто після перевантаження зони, тому навантаження буде іти повільно. Ми будемо навантажувати ще достатньо довго, все це в рамках законів чинних норм.
Загалом на цій АЕС вдалося запустили два енергоблоки. Ремонт завершили на два тижні раніше запланованого терміну.
Петро Котін, президент ДП НАЕК "Енергоатом":
Ми робимо все, аби скоротити терміни ремонту енергоблоків, перевантажити їх якомога швидше і повернути до енергомережі. Теж ми будемо робити із тими енергоблоками, які ще будуть ремонтуватись у нас.
Енергоблоки обстежують щороку. Зазвичай влітку, щоби підготувати їх до стабільної та безперебійної роботи впродовж опалювального сезону,- пояснюють енергетики. Та українці через зупинку блоків не відчували дефіциту електрики, допоки росіяни не захопили Запорізьку атомну електростанцію. Щоб дати людям світло, атомники змушені якомога швидше перезавантажити ядерне паливо і запустити енергоблоки.
Герман Галущенко, міністр енергетики України:
Те, що роблять енергетики - це дійсно героїчна праця, тому що питання не просто, як скоротити ремонтну кампанію, а скоротити з дотриманням всіх вимог ядерної радіаційної безпеки. Тому майже два тижні скорочена ремонтна кампанія. Сьогодні пуск блока насправді відчула вся Україна.
За дочасне виведення енергоблоків з ремонту фахівців-атомників відзначили державними нагородами.
Блоки, які запрацювали, додали в енергосистему України мегавати електроенергії. І це, запевняють енергетики, позитивно вплинуло на графіки відключень світла. Його відучора вже почали вимикати рідше та менше. Щодо подальшої ситуації в енергосистемі України - міністр має оптимістичний прогноз.
Герман Галущенко, міністр енергетики України:
Ми додали 3,3 гігавата знищеної генерації минулого року. У цьому році цифра буде більша.
Усі роботи на об'єктах планують закінчити до настання холодів, аби зі світлом пройти опалювальний сезон. Наразі українців закликають і надалі заощаджувати електроенергію, бо її генерації ще недостатньо, аби повністю покрити споживання.