Замах на Трампа: хто стояв за спробою вбивства [ Редагувати ]
Щодо Трампа - багато хто став йому співчувати на фоні новин про замахи. І той, що був, і той, що готувався, а затримали посередника, повʼязаного з Іраном. Тут, в конгресі, постійно кличуть на килим силовиків, щоб поставити неприємні запитання. А їм і нічого сказати, бо станом на зараз мотив дій стрілка встановити не вдалося. Тому я попросив проконсультувати нас людину, яка вже не на службі, а тому може вільно говорити набагато більше, доктора Салеріана, психолога і психіатра, який працював із ФБР як консультант і профайлер. Його припущення, не побоюсь цього слова, сенсаційні. Всі деталі просто зараз.
Замах на Дональда Трампа для Америки не тільки найгучніший злочин за кілька десятиліть, але і тайна рівня вбивства президента Кеннеді у шістдесятих. Тут вже не скажеш, що це "теорія змови", коли особисто члени конгресу і не в кулуарах, пошепки, а відкрито, на слуханнях, кажуть про суцільні нестиковки.
120 метрів відстань! Вже відомо, що у стрілка є зброя! А що відбувалося в цей час, що президента Трампа терміново не забрали зі сцени?
Це взагалі диво, що Трампа не вбили! І як цей бевзень-снайпер взагалі потрапив на дах?
Люди бачили нападника - він лежав на животі, в снайперській позиції. І кричали - "у нього зброя". Намагались попередити охорону! Так що ж його одразу снайпери не застрелили?
Перші особи силових структур теж не приховують, що розгублені. Включно із директором ФБР.
Розумію, що так багато запитань без відповідей. Але розслідування триває!
І поки слідчі намагаються зробити свої висновки, зі зрозумілих причин навіть не озвучують попередні версії, свій погляд щодо цього злочину я прошу озвучити експерта, який в минулому очолював у ФБР спеціальну команду з найкращих психологів.
Це кадри ефіру CBS-news часів, коли Ален Салеріан постійно мав бути на прямому зв'язку із ФБР. Подзвонити могли у будь-який час дня і ночі. І мобільна психологічна група, яку очолював доктор, мала або оцінити психологічний стан затриманого маніяка, або скласти психологічний портрет, якщо на нього ще полюють.
Доктор зараз відійшов від справ і зосередився на історії, зокрема, багато років вивчає обставини вбивства президента Кеннеді. І каже: бачить чимало паралелей зі справою Трампа.
Ален Салеріан, психіатр, ексдиректор оперативної психологічної групи ФБР:
Це мені нагадало цю справу, бо, як відомо, слідство тоді вирішило, що вбивця, Освальд, одинак, божевільна людина. Правда в тому, що це не так. Це був добре організований злочин, який мав на меті вбивство Кеннеді. І в цій справі точно є певна змова. Я б сказав, все було організовано, але ми не знаємо ким.
Маю одразу зазначити: доктор не має відношення до слідства; все, що ми далі почуємо - його експертна думка. І думка цікава, оскільки наш експерт впевнений, що снайпер, який стріляв в Трампа, діяв не один.
Ален Салеріан, психіатр, ексдиректор оперативної психологічної групи ФБР:
Тут все вказує, що стрілок - психологічно нестабільна людина, чи скоріше був таким, бо він зараз мертвий. Але, думаю, що він діяв не один, що його просто використали, "промили мозок", що він був маріонеткою.
Версія доктора, що снайперів у день замаху могло бути кілька. Один - у всіх на виду, той самий - на даху, на якого можна повісити злочин і який у підсумку загине. Інший, справжній, міг ховатися поруч.
Ален Салеріан, психіатр, ексдиректор оперативної психологічної групи ФБР:
Моє враження, що на місці злочину був більш ніж один стрілок. І справа Кеннеді тут хороший приклад, бо там було 5 різних снайперів, а не один, як заведено вважати. П'ять! Зокрема, з отруйними кулями, які мали паралізувати президента. Зараз це вже встановлено. Так і в цій справі. Я чув певні повідомлення, звісно ж, офіційно не підтверджені, що на водонапірній башті бачили людину, помітили силует.
Саме цим експерт пояснює відсутність передсмертної записки. Адже класичний вбивця-одинак, який чудово розуміє, що після пострілу у президента його миттєво застрелять, мав би залишити хоча б листа батькам. А тут геть нічого.
Ален Салеріан, психіатр, ексдиректор оперативної психологічної групи ФБР:
Мої висновки, що цей хлопець не намагався вчинити самогубство. Скоріше, у нього була місія, "промитий мозок", намір виконати завдання. Він думав і діяв наче робот, тому і відсутність якогось звернення не дивує.
Розібравши на наше прохання психологічний портрет снайпера, наш експерт каже, що тут не можна говорити про емоційний порив, про ненависть. Мовляв, емоцій у стрілка взагалі не було, ані відчуття провини, ані страху. Тільки холодний розрахунок. Якщо це так і доктор Салеріан у своїх висновках правий - повністю, чи частково, то розслідування буде надзвичайно складним. Снайпер застрелений, пояснень не залишив, мотив, ну, як тут встановити, коли стрілка вже не допитати, а ниточки до тих, із ким він міг бути заодно, обірвані. Водночас наш експерт впевнений, що його колишні колеги із ФБР справу із часом розкриють. От тільки, каже, навряд чи підсумки стануть публічно відомі.
Ален Салеріан, психіатр, ексдиректор оперативної психологічної групи ФБР:
Сподіваюсь і дуже вірю, що наші силові структури і ФБР справу розкриють. І коли тут ФБР точно зрозуміє, що сталося, чи будуть вони готові взяти і все розповісти публічно? Завжди є складний вибір: що тут правда, що я можу сказати. Якщо 60 років знадобилося, щоб зрозуміти, що сталося із Кеннеді, то, не знаю, може, ще пів століття знадобиться, щоб ми дізналися, а хто стояв за спробою вбити Трампа.
Щоб не чекати ще пів століття, Конгрес вимагає результатів вже зараз. Домігся відставки глави Секретної служби США, яка охороняє перших осіб Америки. Ліві й праві, демократи й республіканці. Конгресмени діють зараз одним фронтом, бо і самі відчули небезпеку. Як сказала на слуханнях одна з законодавців, - "ми всі зараз почуваємося наче "качечки" у тирі". І це сильний аргумент, аби не забути, не спустити на гальмах. І не дати "справі Трампа" покритися пилом в архівах, як "справа Кеннеді".